Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si najlepšie agentúrne fotografie 10. týždňa zo sveta.

Členka umeleckej skupiny Le Noir vystupuje v singapurskom stredisku Marina Bay. Umelecká skupina Le Noir združuje 20 akrobatov z celého sveta, niektorí z nich pôsobili v známej formácii Cirque du Soleil. (AP Photo/Wong Maye-E)

V okuliaroch člena tímu armádnej helikoptéry sa zrkadlí zbraň, na palube sú novinári. V piatok, 8. marca, pricestoval do Afganistanu po prvýkrát nový americký minister obrany Chuck Hagel, ktorý do úradu nastúpil na konci februára. Stretol sa s afganským prezidentom Hámidom Karzajom. (AP Photo/Jason Reed, Pool)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Afganci na bicykloch na opustenej ceste v provincii Vardak. Približne dvesto – tristo obyvateľov protestovalo predminulý týždeň proti prítomnosti amerických jednotiek špeciálnych operácií v ich regióne. Afganský prezident Hámid Karzaj minulý mesiac žiadal, aby špeciálnej jednotky provinciu opustili. Obviňoval Američanov zo zmiznutia osôb a zabíjania. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Mladí muži sa rozcvičujú pred zápasom na štadióne v centre Kábulu. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Príslušníčky Afganskej národnej armády stoja v rade počas slávnostného ceremoniálu, ktorým afganská armáda vítala 500 nových členov. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Noví afganskí policajti skladajú sľub počas slávnostného ceremoniálu v policajnom centre v Džalalabáde, východne od Kábulu. (AP Photo/Rahmat Gul)

Mohammed Isaq plače, keď rozpráva príbeh o zatknutí svojho synovca špeciálnymi jednotkami americkej armády v provincii Vardak. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Príslušník afganskej armády stojí na streche mäsiarstva v centre Kábulu. (AP Photo/Anja Niedringhaus)

Príslušníci indickej armády predvádzajú malakhamb – staroindickú gymnastickú zostavu s hltaním ohňa visiac na drevenom stĺpe vo výcvikovom zariadení pre dôstojníkov v meste Chennai v Indii. (AP Photo/Arun Sankar K.)

Indický hinduista sa oddane modlí stojac v znečistenej časti rieky Yamuna na okraji Dillí. Rieka je pre hinduistov posvätná, mesto však vraví, že továrne ignorujú regulácie a vypúšťajú do rieky škodlivý odpad, ktorý znečisťuje rieku. Tá je pritom jedným z hlavných zdrojov pitnej vody v oblasti. (AP Photo/Kevin Frayer)

Mladá žena kráča popri stene oblepenej plagátmi novozvoleného pápeža v uliciach Buenos Aires. (AP Photo/Natacha Pisarenko)

Obchodníci zareagovali bleskurýchlo. Muž predáva portréty Františka pred metropolitnou katedrálou v Buenos Aires. (AP Photo/Natacha Pisarenko)

Davy ľudí oslavujú zvolenie nového pápeža Františka z Argentíny pred metropolitnou katedrálou v Buenos Aires. (AP Photo/Ivan Fernandez)

Muž číta bibliu v meste Port-au-Prince na Haiti. Latinská Amerika reagovala na zvolenie pápeža, ktorý pochádza z Argentíny, s veľkou radosťou. (AP Photo/Dieu Nalio Chery)

Žena číta v centre venezuelského mesta Caracas noviny, na titulke je fotografia nového pápeža Františka. (AP Photo/Rodrigo Abd)

Budhistický mních a pozostalí sa modlia za obete ničivého cunami na pláži v Arahame v meste Sendai, prefektúra Mijadži. Od katastrofy uplynuli presne dva roky. (AP Photo/Kyodo News)

Rodina navštívila miesto na pobreží japonského mesta Rikuzentakata, kde stál ich dom, kým ho nestrhla mohutná prívalová vlna cunami pred dvoma rokmi. (AP Photo/Shizuo Kambayashi)

Jemenský muž čaká na zákazníkov v centre mesta Sanaa. (AP Photo/Hani Mohammed)

Tradičný jemenský tanec známy ako bar´a v meste Sanaa. Ide o druh antického tanca, ktorý symbolizoval kmeňovú identitu a silu. (AP Photo/Hani Mohammed)

Pakistanskí chlapci hrajú stolný futbal v hlavnom meste Islamabad. Stovky ľudí z východného mesta Lahore útočili na kresťanské štvrte a zapálili niekoľko domov po tom, čo sa dopočuli, že sa jeden z kresťanov rúhal proti Prorokovi. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Mladá Afganka si zakrýva tvár, nesúc na rukách svoju mladšiu sestru na okraji Islamabádu. Pakistan registruje asi 1,6 milióna utečencov z Afganistanu. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Bangladéšsky opozičný aktivista vyzýva policajtov, aby do neho začali strieľať počas protestu v meste Dháka. Protest zvolala aliancia osemnástich politických strán, ktoré nesúhlasia s obvinením niekoľkých opozičných politikov za masové vraždy a násilie páchané počas bangladéšskej vojny za nezávislosť v roku 1971. (AP Photo/A.M. Ahad)

Bangladéšski policajti idú oproti opozičným aktivistom v meste Dháka počas niekoľko dní trvajúcich protestov. (AP Photo/A.M. Ahad)

Bangladéšske policajtky strážia sídlo Bangladéšskej nacionalistickej strany v meste Dháka. V predošlom týždni zahynulo asi 60 ľudí v chaose, ktorý nastal po udelení trestu smrti pre Delwara Hossaina Sayedeeho, lídra najväčšej islamskej strany v krajine, za spoluúčasť na násilí páchanom počas bangladéšskej vojny za nezávislosť od Pakistanu v roku 1971. (AP Photo/A.M. Ahad)

Jeden z delegátov, ktorí sa zúčastnili Národného ľudového kongresu v Pekingu, si telefónom fotí obrovský čínsky parlament. (AP Photo/Andy Wong)

Hostesky, ktoré obsluhujú delegátov počas Národného ľudového kongresu v Pekingu, pózujú na námestí. (AP Photo/Andy Wong)

Protivládny protestant v Bahrajne počas pochodu v meste Sanabis, ktorý pokračoval verejným štrajkom. Grafitti na stene zobrazujú zatknutého politického lídra a hlásajú: Slobodu alebo mučeníctvo. (AP Photo/Hasan Jamali)

Ľudia si na ulici v barmskom meste Rangún čítajú noviny. Oficiálne stanovisko potvrdilo, že polícia použila vlani proti demonštrantom protestujúcim v miestnej bani na ťažbu medi nebezpečný biely fosfor. Asi 108 ľudí, väčšinou budhistických mníchov, vtedy skončilo s popáleninami. Jeho použitie voči civilistom pritom zakazujú viaceré medzinárodné dohody. (AP Photo/Khin Maung Win)

Barmská opozičná líderka Su Ťij sa rozpráva s plačúcou vidiečankou počas návštevy v obci Tone, ktorá leží na území neďaleko medenej bane Letpadaung. Líderka sa stretla s vlnou kritiky, ľudia protestujú proti rozšíreniu bane, ktorá ich údajne obrala o pôdu. (AP Photo/Khin Maung Win)

Muž sa pozerá cez ostatný plot pokrytý stuhami s odkazmi ľudí v pohraničnej dedine Panmundžom, ktorá oddeľuje Severnú a Južnú Kóreu od čias Kórejskej vojny. Ide o najprísnejšie stráženú hranicu na svete. (AP Photo/Lee Jin-man)

Juhokórejskí protestanti udierajú kameňmi veľký plagát s fotografiou lídra Severnej Kórey počas zhromaždenia na podporu juhokórejskej prezidentky Park Geun-Hye v Soule. Každoročné vojenské cvičenie juhokórejských a amerických vojakov sa začalo napriek hrozbám Severnej Kórey, ktorá začiatkom marca vyhlásila, že uplatní svoje právo uskutočniť „preventívny“ nukleárny útok proti každému, kto na ňu zaútočí. Pohrozil tiež ďalšími jadrovými skúškami v reakcii na sankcie, ako aj odstúpením od prímeria, ktorým sa v roku 1953 skončila trojročná Kórejská vojna. (AP Photo/Lee Jin-man)

Juhokórejská žena drží sviečku počas protestu proti každoročným vojenským cvičeniam americkej a kórejskej armády na území Južnej Kórey. Pchjongjang obvinil Washington, že využíva vojenské cvičenia v Južnej Kórey na prípravu nukleárneho a konvenčného útoku na Severnú Kóreu. (AP Photo/Ahn Young-joon)

Aliona Savchenko a Robin Szolkowy z Nemecka počas voľnej jazdy programu tanečných párov na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní počas uplynulého týždňa v Kanade. (AP Photo/The Canadian Press, Dave Chidley)

Neilli Zhiganshina a Alexander Gazsi z Nemecka. Na ľade im to šlo dobre, ale... (AP Photo/The Canadian Press, Dave Chidley)

... v zákulisí ešte lepšie! Ak za nič iné, tak za výraz by si zaslúžili najviac bodov! Dvojica súťažila v kategórii tanečných párov na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v kanadskom meste London. (AP Photo/Darron Cummings)

K tomuto netreba komentár, azda iba to, že na snímke je Meagan Duhamel a Eric Radford z Kanady počas majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní. (AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Jedenásťročný chlapec Haroun Matiullah sedí v daždi ukrytý pod dáždnikom a čaká, že si niekto kúpi pomaranče na okraji mesta Islamabád. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Palestínsky islamistický džihádista sa skrýva medzi stromami počas tréningu v meste Rafah, na severe územia Gaza. Na jeho šatke na čele je napísané: Nieto Boha okrem Allaha a Mohamed je jeho prorokom. (AP Photo/Adel Hana)

Palestínčanka Faheema Titi má ruky a tvár od krvi svojho brata Mahmouda Titiho po tom, čo ho objala počas jeho pohrebu v Al-Fawwar, utečeneckom tábore na Západnom brehu Jordánu. Polícia oznámila, že jej brata zasiahli izraelské jednotky. Mŕtvy muž sa zdržiaval na území, kde prebiehal protest na podporu Palestínčanov v izraelských väzniciach. Tento protest v ostatných dňoch spôsobil viacero násilných konfliktov s políciou. (AP Photo/Bernat Armangue)

Indický policajt drží stráž na stanovišti v meste Šrínagar na území Kašmíru, kde už niekoľko dní pokračujú nepokoje. Protiindické protesty vypukli po tom, čo bol Mohammed Afzal Guru, obvinený z účasti na útok indického parlamentu v roku 2001, obesený vo februári vo väznici v Novom Dilí. (AP Photo/Dar Yasin)

Sýrsky chlapec drží vlajku počas druhého výročia osláv sýrskej revolúcie v jordánskom meste Amman. Asi tisíc Sýrčanov sa zhromaždilo pred sýrskou ambasádou a vykrikovali slogany proti Asadovi a režimu, ktorý vládol Sýrii štyridsať rokov. (AP Photo/Mohammad Hannon)

Indický taxikár čaká na ďalšieho zákazníka v uliciach Dillí. (AP Photo/Kevin Frayer)

Indická žena drží v náručí dieťa, sediac na lavičke pri stánku s jedlom v uliciach Dillí. (AP Photo/Kevin Frayer)

Členka umeleckej skupiny Le Noir vystupuje v singapurskom stredisku Marina Bay. (AP Photo/Wong Maye-E)popis

Autor: jem, TASR/AP SITA/AP

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu