Kontrola preukázala, že niektoré zmluvy v súvislosti s verejným obstarávaním boli uzatvorené ešte pred predložením vyžadovaných dokladov. Niektoré rokovania Š. Korec viedol s organizačnými zložkami výrobcov liekov, avšak kúpne zmluvy uzatvoril s ich distribútormi. Slovenská onkologická spoločnosť vyslovila Štefanovi Korcovi ako hlavnému odborníkovi nedôveru.
Mamografický programV SR je 64 mamografických prístrojov, z nich 61 funkčných a 3 hygienicky neprijateľné. Dokúpiť bude treba iba jeden mamografický prístroj. Dlhé čakacie lehoty na vyšetrenie sú dôsledkom toho, že sa prístroje nevyužívajú tak, ako by sa mohli. Na to, aby sa mohli dostatočne využívať, treba dostatok spotrebného materiálu, filmov a prístrojov. Práve tie mal výberovým konaním Š. Korec zabezpečiť. Korec vypísal svojský návrh na výberové konanie zameraný na nákup mamografov. Výsledok výberové konania nebol vyhlásený.
Umiestnenie tomografuO pridelení tomografu Onkologickému ústavu Svätej Alžbety rozhodol ešte v roku 1999 Tibor Šagát na základe odborných posudkov. „Riaditeľ Národného onkologického ústavu Š. Korec písomne vydal stanovisko, že ústav nie je schopný prevádzkovať PET kameru len za uhrádzanie ceny za rádiofarmaká bez úhrady vykonaných vyšetrovacích výkonov. Kým ústav Svätej Alžbety pracuje práve za takýchto podmienok,“ uviedol minister Kováč.