AŠK Inter prišli aj atléti - súčasní i bývalí. Počas slávnostného otvorenia mítingu Jozef Plachý v mene niekdajších čs. reprezentantov vyzval kompetentných, aby zabránili likvidácii tartanu. V rovnakom duchu sa vyslovil aj najlepší slovenský atlét minulého roku Milan Haborák.
Proti megalomanským plánom skupinky športových funkcionárov napojených na zatiaľ nešpecifikované podnikateľské subjekty, ktorí sa rozhodli dokonať dielo skazy bez ohľadu na celospoločenský záujem, protestuje už kde-kto. Apel na zdravý rozum však nepomáha. Aj technický delegát IAAF Erich Bremicker, ktorý dozeral na utorkový bratislavský míting, len nechápavo krútil hlavou. „Dopočul som sa, že na ligové zápasy Interu chodí sotva tisícka divákov. Ak sa údajne kvôli tejto hŕstke zbúra atletická dráha, považujem to za stupídne,“ uviedol Bremicker, ktorý však dodal, že podobné problémy sa vyskytli aj v Nemecku. „V Mníchove chceli z Olympijského štadióna odstrániť atletickú dráhu, ale magistrát dal jasnú podmienku. Rekonštrukcia áno, ale len v takom prípade, že sa mníchovský Danteho štadión prebuduje na atletický s kapacitou 20- až 25-tisíc divákov. V súčasnosti sú však úvahy o likvidácii dráhy na Olympijskom štadióne bezpredmetné. V zmluve totiž figuruje klauzula, že všetky zmeny sa môžu udiať iba so súhlasom staviteľa. Ten však odstránenie tartanovej dráhy a sektorov nepovolil.
Bratislavský magistrát sa k myšlienke rekonštrukcie štadióna AŠK Inter Slovnaft stavia zatiaľ podobne ako mníchovský. Primátor Jozef Moravčík 4. mája deklaroval, že mesto nedá súhlas na likvidáciu tartanovej dráhy štadióna AŠK Inter Slovnaft, kým nebude k dispozícii náhradné riešenie. Pozemky, na ktorých leží štadión žlto-čiernych, totiž patria mestu a bez súhlasu magistrátu nemôže byť vydané stavebné povolenie. Pozor však na jednu vec: Slovensko nie je Nemecko. Čo platilo včera, dnes už vôbec nemusí.
(sita)