. Displej a grafické prostredie mobilu je takisto identické, no M50 má na výber tradičné oranžové alebo efektné modré podsvietenie. Aké rozdiely teda oproti C45 model M50 prináša?
Je predovšetkým väčší, lepšie sadne do ruky a aj tlačidlá telefónu sa ovládajú podstatne lepšie ako na C45.
Hlavným ťahákom M50 je GPRS a plná podpora bezdrôtovej technológie Java Wireless, ktorá umožňuje vlastné naprogramovanie a personalizáciu telefónu. Inými slovami, do telefónu možno nainštalovať ľubovoľné nové aplikácie napísané v Jave, či už je to vedecký kalkulátor, nové hry alebo trebárs podpora e-mailu. GPRS v telefóne podporuje rýchlosť dátového toku až 57,6 kbit/s. WAP prehliadač v telefóne nezaostáva za priemerom, funguje vo verzii 1.2.1 so zdokonaleným bezpečným prenosom dát.
Zaujímavou novinkou je farebne odlíšený stredný stĺpec programovateľných tlačidiel “Magic Buttons„. Pomocou nich je možné okamžite vyvolať naprogramovanú funkciu telefónu.
Tu sa asi najvýraznejšie odlišnosti oproti modelu C45 končia. Aj M50 podporuje efektnú funkciu Obrázky volajúcich, pomocou ktorej si môžete k volajúcej osobe v adresári priradiť obrázok tváre. V adresári telefónu je uložených niekoľko jednoduchých vzorových obrázkov, ktoré možno použiť alebo poslať ďalej. To isté platí aj pre melódie. V telefóne nájdete prehľadný diár s možnosťou zaheslenia, ale aj funkciu upozornenia na termíny narodenín, či poznámky.
Tak ako C45 aj M50 podporuje formát EMS, no bohužiaľ, neumožňuje odosielať a prijímať také efektné obrázky ako konkurenčné telefóny s farebným displejom. V M50 sú iba dve hry - Stack Attack II a Flowboarding, pomocou spomenutej technológie Java Wireless však možno nahrať iné.
V telefóne je pamäť iba na 50 telefónnych čísiel, ostatné musia ostať uložené na SIM karte. Kontakty možno tradične usporiadať do skupín, či už volajúcich alebo SMS.
Zvonenia sú skôr štandardné, Siemens by však už mohol vymeniť hudobné témy za novšie. Tak ako pri C45 aj v M50 je neospravedlniteľná absencia kalkulátora.
Telefón podporuje výmenu krytov CLIPit - na našom trhu by ich malo byť dostupných päť variácií.
Celkovo nás však model M50 ničím neprekvapil. Je obrovská škoda, že Siemens nepodporil zabudovaný GPRS napríklad infračerveným portom a spojenie s počítačom zabezpečuje až dokúpený softvér a kábel. Aj tieto na pohľad nepodstatné maličkosti totiž mohli poľahky Siemens M50 zameniť na praktický telefón strednej triedy.
Prednosti: ergonomický dizajn, využitie možností Java aplikácií
Nedostatky: málo funkcií, malá pamäť telefónu na SMS a kontakty
Cena: 10 900 Sk