Konope rástlo priamo v kvetináči budovy mestského úradu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – V kvetináči Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši priamo pred kanceláriami mestskej polície občania objavili vyše 20-centimetrovú rastlinu konope siateho, z ktorého sa v iných podmienkach vyrába marihuana.


Rastlina konope siateho v budove mestského úradu. Nech ju tam „pestoval“ ktokoľvek a z akýchkoľvek dôvodov, napokon si ju predsa len kompetentní všimli. FOTO PRE SME – MÁRIO KAPRÁLIK



LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – V kvetináči Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši priamo pred kanceláriami mestskej polície občania objavili vyše 20-centimetrovú rastlinu konope siateho, z ktorého sa v iných podmienkach vyrába marihuana.

„Upozornili ma na to a nechali sme ju vytrhnúť. Pravdepodobne to tam zasadil nejaký lapaj a vyrástlo to omylom,“ reagoval včera pre SME primátor a poslanec parlamentu Alexander Slafkovský. V tejto súvislosti nevylúčil ani úmysel kompromitovať mesto a mestskú políciu. „Poznám takých ľudí, ktorí by mohli mať záujem poškodiť dobré meno,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Keďže konope rástlo v kvetináči pri mestskej polícii, zaujímalo nás aj stanovisko náčelníka Ľubomíra Marjoviča. „Vôbec si z toho nič nerobím, moji predkovia tieto rastliny pestovali vo veľkom, pretože je to rastlina Liptova. Nechodím po chodbách sledovať kvetináče a predpokladám, že každý pracovník úradu je taký zodpovedný, aby marihuanu nepestoval v kvetináči v budove. Asi si dostatočne nevšímam kvety,“ povedal Marjovič.

Náčelník mestskej polície sa tiež domnieva, že ide o provokáciu, rovnakú ako v prípade, keď na chodbe úradu niekto vylepil plagát s hákovým krížom. Problém je v tom, že na nalepenie plagátu stačí niekoľko sekúnd a konope muselo v kvetináči rásť niekoľko týždňov.

Primátor Slafkovský si reakciu náčelníka vysvetľuje tak, že konope vnímal ako normálnu rastlinu. „Ak konope vnímame ako drogu, potom je to zlé,“ dodal. Navyše ak mestská polícia sama organizuje podujatia zamerané na protidrogovú prevenciu. (wm,mk)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 584
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 303
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 116
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 336
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 914
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 862
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 397
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu