Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky
V OBRAZOCH

Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si najlepšie agentúrne fotografie uplynulého 27. týždňa z celého sveta v našom výbere.

Polárna žiara nad jazerom Elora v severnej Minnesote. Prírodný úkaz na oblohe spôsobila nezvyčajne silná solárna búrka. (AP Photo/The Star Tribune, Brian Peterson)
Rumunský pastier sa pri západe slnka vracia so svojim stádom oviec a kôz z paše neďaleko Bukurešti. (AP Photo/Vadim Ghirda)
Nepálčania pália slamené figuríny Ghanta Karna, symbolu démonov, počas osláv po zasiatí ryže v Bhaktapur. Oheň má vyhnať zlých duchov a priniesť mier a prosperitu. (AP Photo/Niranjan Shrestha)
Tri leguány zelené v teráriu berlínskej zoo. Po siedmich rokoch sa v zoo prvýkrát úspešne narodilo až osem jedincov. (AP Photo/Gero Breloer)
Líbyjský ozbrojenec zo Zlítanu na stráži v púšti neďaleko mesta Baní Walíd, o ktoré pred časom zvádzali Kaddáfího jednotky najtuhšie boje. (AP Photo/Manu Brabo)
Holubica na presklenej rakve zosnulého brazílskeho kardinála Eugenia Salesa počas jeho pohrebu v Rio de Janeiro. Sales v časoch vojenskej vlády v Brazílii ochránil tisícky oponentov režimu. (AP Photo/Felipe Dana)
Bahrajnský rybár pripravuje pri západe slnka v dedine Malkiya na pobreží Perzského zálivu rybárske siete. (AP Photo/Hasan Jamali)
Krvácajúca španielska demonštrantka po zásahu polície, ktorá sa snažila rozohnať protest baníkov v Madride. Tí nesúhlasia s krátením dotácií na ťažbu uhlia a stoja v čele španielskych protestov proti úsporným opatreniam vlády. (AP Photo/Andres Kudacki)
Chodci na londýnskom nábreží Temži sledujú pred blížiacou sa olympiádou vysvietený a vyzdobený most Tower Bridge. (AP Photo/Jae C. Hong)
Bociany v hniezde počas hmlistého letného rána neďaleko malej osady západne od bieloruskej metropoly Minsk. (AP Photo/Sergei Grits)
Bosnianske ženy pri rakvách s pozostatkami príbuzných, ktorí zahynuli počas masakry v Srebrenici. Pri príležitosti 17. výročia tragédie pochovali v Potočari neďaleko Srebrenice ďalších 520 obetí. (AP Photo/Marko Drobnjakovic)
Izraelčan kráča po diaľnici v Tel Avive počas protestu proti ekonomickej situácii v krajine. Ľudia tiež vyjadrili solidaritu s Moše Silmanom, demonštrantom, ktorý sa na protest proti vláde zapálil. (AP Photo/Oded Balilty)
Ľudia v Columbuse sledujú obrovské plamene, ktoré zachvátili vykoľajený nákladný vlak. (AP Photo/Andrew Spear)
Pozostalí obetí leteckého nešťastia v Sao Paulo spred piatich rokov na spomienkovom zhromaždení. Pri tragickej nehode zahynulo 199 ľudí. (AP Photo/Andre Penner)
Hlavná pôrodná asistentka Maria Antoneta Cabral Barbosa drží novorodené dieťa v miestnej nemocnici v Gabu. Africká krajina Guinea-Bissau je jedným z "najsmrteľnejších" miest sveta, pri pôrode zomrie jedna z devätnástich matiek. (AP Photo/Rebecca Blackwell)
Indickí hinduisti spaľujú na streche budovy vo Váránasí pri rieke Ganga telá zosnulých. (AP Photo/Rajesh Kumar Singh)
Výrobca zbraní Umar Farooq obrába na sústruhu hlaveň pušky v indickom Sríngare. Výrobu zbraní v Kašmíre obmedzili po protivládnom povstaní v roku 1990. (AP Photo/Dar Yasin)
Mongolský muž strieľa z luku počas tradičnej súťaže pri príležitosti festivalu Naadam v Ulanbátare. (AP Photo/Andy Wong)
Tučniaci plávajú v novootvorenej polárnej sekcii Oceánskeho parku v Hongkongu. Ľudia tu môžu vidieť tučniaky, mrože, tulene, arktické sovy či líšky. (AP Photo/Kin Cheung)
Číňan oslavuje víťazstvo svojho tímu vo futbalovom zápase v bahne, ktorý sa konal v Pekingu. (AP Photo/Ng Han Guan)
Americké deti sa hrajú v bazéne počas horúceho dňa vo Philadelphii. (AP Photo/Matt Slocum)
Kašmírski moslimovia sledujú ceremóniu pri príležitosti Dňa mučeníkov v indickom Sríngare. Moslimovia si pripomínajú krvavé potlačenie povstania proti kráľovi štátu Hindu z roku 1931. (AP Photo/Dar Yasin)
Haitskí pútnici sa kúpu vo vodopáde v Saut d' Eau, ktorý má podľa vyznávačov voodoo očistnú silu. (AP Photo/Dieu Nalio Chery)
Ľudia s ohňostrojmi a pochodňami v rukách počas tradičných katalánskych osláv 'Correfoc' (Behu s ohňom) v Barcelone. (AP Photo/Manu Fernandez)
Väzni na stacionárnych bicykloch vyrábajú elektrinu vo východobrazílskom meste Santa Rita do Sapucai. Energia zásobuje desať pouličných lámp na promenáde pri miestnej rieke. Za každé tri dni bicyklovania sa tiež väzňovi odpočíta z jeho trestu jeden deň. (AP Photo/Felipe Dana)
17-ročný Enrique Martinez s puškou na chrbte hliadkuje v honduraskej oblasti La Confianza. Krajinu trápia konflikty medzi poľnohospodármi a bohatými vlastníkmi fariem. (AP Photo/Rodrigo Abd)
Fanúšikovia Independiente Santa Fe oslavujú v kolumbijskej Bogote víťazstvo ich tímu v zápase proti Deportivo Pasto. (AP Photo/Fernando Vergara)
Lesný požiar v oblasti Vilaflor na španielskom ostrove Tenerife. Rozsiahle požiare trápia celú južnú Európu. (AP Photo/Andres Gutierrez)
Nepálska žena s dieťaťom kráča ulicou Bhaktapuru na predmestí Káthmandu. (AP Photo/Niranjan Shrestha)
28-ročná africká slonica Mara zo zoo San José kráča priestranstvom PAWS ARK 2000 v San Andreas, kde jej onedlho budú robiť spoločnosť ďalšie tri slony z Toronta. (AP Photo/PAWS, Lisa Jeffries)
Cvičená opica na obojku čaká spolu so svojim majiteľom v pakistanskom Islamabade na zákazníkov, ktorým predvedie svoje zručnosti. (AP Photo/Muhammed Muheisen)
Pakistanská zdravotníčka Naela Emanuelová podáva v Islamabade 9-mesačnému dieťaťu vakcínu proti detskej obrne. (AP Photo/Muhammed Muheisen)
Chlapec otvára bránku školy v juhoafrickom Qunu. Krajina v súčasnosti oslavuje narodeniny bývalého prezidenta Nelsona Mandelu. (AP Photo/Schalk van Zuydam)
Návštevníci akvária Sumida v Tokiu si fotografujú plávajúce medúzy. (AP Photo/Itsuo Inouye)
Okoloidúci v Toronte sledujú políciu na mieste streľby, ku ktorej došlo počas domovej párty. Zahynuli dvaja ľudia, ďalších 19 utrpelo zranenia. (AP Photo/THE CANADIAN PRESS,Aaron Vincent Elkaim)
Návštevníci britského národného múzea moderného umenia Tate Modern v Londýne sledujú inštaláciu 'The Crystal Quilt' v novej galérii s názvom The Tanks. (AP Photo/Sang Tan)
Macedónci s pochodňami prechádzajú dedinou Galičnik počas tradičných každoročných miestnych osláv na pravoslávny Deň sv. Petra. (AP Photo/Boris Grdanoski)
Žeriavy v berlínskej zoo. (AP Photo/Gero Breloer)
Ľudia pred radnicou v španielskej Pamplone spievajú pri príležitosti festivalu San Fermin tradičnú pieseň 'Pobre de Mi', ktorou sa oslavy známe najmä behmi pred rozzúrenými býkmi končia. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)
Honduraskí pracovníci odpočívajú v nákladom aute počas prevozu na palmovú plantáž v La Confianza. (AP Photo/Rodrigo Abd)

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu