Zajtra vypukne v Čechách najväčšia tanečná akcia v strednej Európe, festival Creamfields, ktorý vznikol v Liverpoole v roku 1992 a svoje pobočky má v Austrálii, na Novom Zélande, Juhoafrickej republike, Japonsku, Argentíne a po prvýkrát aj tu.
Na akcii sa predstaví svetová a domáca špička kapiel a dídžejov. Hlavnými hviezdami budú Briti: Underworld, kapela Kosheen, XPress 2, DJ Paul Oakenfold, Timo Maas a Layo and Bushwacka. Z českých formácií vystúpia Tata Bojs, Nana Zorin, Floex, DJ Tráva, Loutka či slovenský DJ Toky.
Festival na letisku v Roudnici nad Labem, asi 20 kilometrov od Prahy, sa začne o 16.00 h a potrvá do siedmej hodiny ráno. (dv)
Obrazy a grafiky Mariána Komáčka
Vo výstavnej sieni SPP v Dome plynárov na Drevenej ulici bude dnes o 18.00 h vernisáž obrazov a grafík Mariána Komáčka. Výstava s názvom Plyn na plný plyn je stručnou, ale výstižnou výtvarnou panorámou absolventa dnes už legendárneho oddelenia grafiky profesora Albína Brunovského. (kul)