SCOTTSDALE - Podľa denníka Chicago Tribune začali medzi hráčmi hokejovej NHL kolovať informácie o opätovnom návrate najlepšieho hokejistu histórie a spolumajiteľa klubu NHL Phoenix Coyotes Kanaďana Wayna Gretzkého na ľadové plochy. Periodikum v tomto smere cituje bývalého hráča arizonského klubu, teraz centra Philadelphia Flyers, Jeremyho Roenicka.
„Rozpoznám, kedy hokejista hrá len tak, a kedy trénuje, aby mohol nastúpiť. A on hokej ešte hrať chce,“ povedal Roenick na charitatívnom golfovom turnaji v Illinois. Zdá sa však, že správa o Gretzkého návrate len vypĺňa hluché letné „uhorkové“ obdobie, pretože predstavitelia Phoenixu prostredníctvom generálneho manažéra a bývalého agenta The Great One Mika Barnetta dôrazne špekuláciu popreli. „Žiadne oficiálne komuniké k tomuto ani neposkytneme, jednoducho nechceme takéto správy živiť,“ povedal Barnett. Podľa jeho slov si generálny manažér olympijských víťazov zo Salt Lake City iba zakorčuľoval v rámci letného prípravného kempu mladých hokejistov.
Svoj návrat vylúčil aj samotný fenomenálny hokejista. Potvrdil to aj hovorca Phoenixu Rich Nairn. „Wayne korčuľuje a občas si aj zahrá na tréningu. Robí to však len pre svoju kondíciu, nie preto, že by sa chcel vrátiť do kolotoča NHL.“ (tasr)