ia fiktívnych faktúr týkajúcich sa Vodného diela Gabčíkovo. „Ak investor zastupuje štát, objedná si istý druh prác, ktoré sú vykonané, odobraté, dodávateľ odovzdá faktúru a Vodohospodárska výstavba ju zaplatí. Tým končia štátne peniaze,“ zdôraznil.
VVB mala podľa jeho slov iba dvoch dodávateľov - spoločnosti Hydrostav a Váhostav, prehľad o subdodávateľoch nemali. „Keď si idete kúpiť košeľu, nezaujíma vás, kto na ňu prišil gombíčky,“ vyhlásil J. Binder. Počas relácie však priznal, že VVB mala aj iných dodávateľov, medzi nimi aj firmu Spektrum Marketing.
J. Binder poukázal na to, že Vodné dielo Gabčíkovo už zarobilo 34,5 mld. Sk na výrobe elektrickej energie. Ak by únik 400 mil. Sk mal pôvod vo VVB, boli by podľa neho obvinení pracovníci VVB. „Ani jeden z nich však obvinený nie je,“ tvrdí J. Binder, ktorého si vyšetrovatelia podľa jeho slov ani raz nepozvali na podanie vysvetlenia.
Bývalý generálny riaditeľ VVB tvrdí, že Vodné dielo Gabčíkovo je charakteristické slovenskou štátnosťou. „Celá kauza je kauza proti symbolu slovenskej štátnosti a má zakryť iné kauzy, ktoré sú proti iným ľuďom, ktorí majú moc,“ dodal. (sita)