Semifinále: Hingisová - V. Williamsová a Grosjean - Clement

Včerajšok na 89. tenisových majstrovstvách Austrálie priniesol vzrušujúce ženské štvrťfinále a francúzsku revolúciu v mužskom. Plán na sesterské semifinále Williamsových prekazila trojnásobná víťazka a finalistka posledných štyroch ročníkov Martina Hingis


Francúzsky tenista Arnaud Clement po svojom prekvapujúcom víťazstve nad Rusom Jevgenijom Kafeľnikovom (6:4, 5:7, 7:6 a 7:6) vo štvrťfinále Australian Open rozhodil medzi divákov svoje tričko, ponožky i obuv. FOTO - TASR/AP

ová, ktorá zvrátila už prehratý zápas. V 3. sete súboja so Serenou Williamsovou prehrávala 1:4 o dva brejky a potom aj 2:4 a 0:40, no zázračne ožila a obe súperky predvádzali v ostatnom dejstve vrchol ženského tenisu. Hingisová hrala v 1. sete jedinečne, no v druhom mimoriadne pasívne (len jeden víťazný úder za 35 minút!) a bola zrelá na hodený uterák. Pozbierala sa v neskutočnom štýle, a hoci bol pomer víťazných úderov za celý 140-minútový súboj len 14:42, odišla z dvorca ako víťazka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po stretnutí trochu zarazilo vyhlásenie S. Williamsovej, že vraj má pokazený žalúdok a dva dni nejedla, ale o pol hodiny nastúpila na štvorhru po boku svojej sestry a vyradili silný pár Kurnikovová - Schettová v troch setoch. Williamsová teda hrala šesť setov za päť hodín a behala ako rybička. Hingisová: ,,Musí si dávať pozor na jedlo. Ani ja som sa voľakedy nestravovala vhodne, zavše som pribrala a podobne. No hráč musí byť profesionálom vo všetkom. Neviem, čo mala so žalúdkom, ale behala všade.“ S. Williamsová: ,,Bol to kvalitný tenis. Neviem si vysvetliť, čo sa stalo s mojím žalúdkom, beriem nejaké lieky a cítim sa malátna. Martina zahrala výborne, stúpal jej adrenalín, a dala do toho viac srdca. To asi rozhodlo.“

Venus Williamsová hrala hrozne, v 1. sete s Coetzerovou bol pomer chýb 19:1 a celkovo urobili obe hráčky 88! Ich súboj o míle zaostal za druhým štvrťfinále a Coetzerová si môže spytovať svedomie za chyby v 3. sete, keď za stavu 5:3 podávala na víťazstvo. V semifinále Hingisová - V. Williamsová je vzájomná bilancia zatiaľ 9:7.

SkryťVypnúť reklamu

Mužský večer patril mladým Francúzom - 15. a 16. nasadenému v turnaji - Clementovi a Grosjeanovi. Obaja prvý raz v živote postúpili do grandslamového semifinále a pripravili prvé čisto francúzske grandslamové semifinále v profesionálnej ére. Grosjean si v troch setoch poradil s unaveným Moyom, hoci ešte pred siedmimi rokmi ho Francúzska tenisová federácia vyhodila z reprezentačného kádra s poznámkou, vraj je malý, nízky a neperspektívny! Clement nastúpil na ťažké stretnutie s Kafeľnikovom s bolesťami a s obviazaným stehnom, ale bojoval ako lev vyše troch hodín tak úporne, že v 3. a 4. sete odvrátil aj Rusove setbaly a napokon vyradil finalistu posledných dvoch ročníkov. Kafeľnikov dosiahol 23 es, no popritom urobil 79 chýb a šťastný Clement rozhadzoval divákom všetko, čo mal na sebe - tričko, obuv, ponožky.

SkryťVypnúť reklamu

ANDREJ BUČKO, Melbourne

(Autor je stálym spolupracovníkom SME)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 588
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 313
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 125
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 870
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu