Obžalovací spis však bol dokončený a z neho jasne vyplýva Lexov podiel na únose. Obžaloba uvádza, že Lexa dal ako riaditeľ SIS ústny pokyn Michalovi H., aby vytvoril „organizovanú skupinu osôb z civilného sektora na splnenie špeciálnych úloh na potreby SIS“. Mala štyroch členov a zadržala Kováča mladšieho na ceste zo Svätého Jura do Bratislavy.
Obžaloba uvádza dokonca aj číslo mobilného telefónu, z ktorého obvinený Michal H. informoval riaditeľa 2. sekcie SIS Jaroslava Svěchotu o „priebehu zadržania“ M. Kováča.
Zadokumentovaná je činnosť skupiny od chvíle, keď jej Svěchota na pokyn Lexu poskytol päť služobných vozidiel SIS, až do času, keď každý člen dostal odmenu 50 000 korún.
Prepadová skupina odovzdala zbitého a alkoholom do bezvedomia intoxikovaného Kováča mladšieho dvom príslušníkom SIS. S pomocou ďalšieho kolegu previezli prezidentovho syna cez diplomatickú zónu hraničného priechodu Petržalka – Berg do Rakúska.
Spoliehali sa na to, že niekto z rakúskej polície alebo colnej stráže urobí kontrolu vozidla a Kováča zadrží. Lenže napriek avízu, že na parkovisku nájdu medzinárodne hľadanú osobu, si Rakúšania mercedes nevšímali. Preto Lexa rozhodol, aby auto previezli do Hainburgu pred policajnú stanicu. Svěchota musel poslať do Rakúska ďalšieho príslušníka SIS, ktorý kolegom ukázal miesto, kde majú auto odstaviť, a potom rakúskej polícii oznámil, že „v zaparkovanom vozidle sa nachádza medzinárodne hľadaná osoba“. Svěchotom vyslaný príslušník SIS o tom však neskôr podrobne vypovedal.
Lexa zavolal Karolovi Martinkovi, že mercedes stojí pred policajnou stanicou v Hainburgu, a ak nie, už ho majú policajti. Záznam rozhovoru medzi Lexom a Martinkom, ktorý odvysielalo aj Rádio Twist, dokazuje, že bývalý riaditeľ SIS poznal všetky podrobnosti zavlečenia Kováča mladšieho do cudziny.
V deň zavlečenia, teda 31. augusta 1995 sa o desiatej v centrále SIS konala porada. Účastníkmi boli Svěchota, Lexa a riaditeľ odboru sledovania a operatívnej techniky SIS Gejza V. Podriadení Lexu informovali, ako je zavlečenie pripravené.
Lexa z tejto porady odišiel priamo na Úrad vlády. Mečiar to neskôr vydával za jeho alibi - z úradu vraj nemohol nič riadiť. Dvaja vládni administratívni pracovníci však zhodne vypovedali, že Lexa po krátkej porade s Mečiarom medzi štyrmi očami, pre ktorú prerušili rokovanie vlády, z úradu odišiel. (r)