Ženu okradli rovno pred bankou

NITRA – Sotva tridsať metrov od pobočky Ľudovej banky v Nitre, neďaleko palacinkárne na Ulici Fraňa Mojtu, prepadli včera podnikateľku, ktorá si bola v banke vybrať peniaze.


Palacinkáreň, pred ktorou podnikateľku prepadli, je asi tridsať metrov od banky. FOTO SME – JANA BEŇOVÁ


NITRA – Sotva tridsať metrov od pobočky Ľudovej banky v Nitre, neďaleko palacinkárne na Ulici Fraňa Mojtu, prepadli včera podnikateľku, ktorá si bola v banke vybrať peniaze.

„Išla som vybrať väčšiu sumu. Peniaze som zabalila do igelitovej tašky a vložila do väčšej dámskej kabelky, kde som mala osobné veci i doklady,“ povedala podnikateľka, ktorá sa z udalosti nevedela spamätať. Neznámy muž jej kabelku vytrhol z ruky a rýchle nasadol k spolujazdcovi na motorku, ktorá sa podnikateľke stratila z očí. Podľa výpovede očitej svedkyne išlo o striebornú Jawu a obaja muži mali na hlave prilbu. Je možné, že páchateľ sa objaví v kamerovom zázname banky, ktorý si polícia musí vyžiadať z bankovej centrály v Bratislave.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podľa našich informácií podnikateľku okradli o dvestotisíc korún, z ktorých časť bola určená na výplaty zamestnancom. Okradnutá žena si myslí, že ide o náhodu. Peniaze vraj nevyberá pravidelne. Podľa jej názoru sa ocitla v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Ako nám povedala, myslela si, že prenášať peniaze v dámskej kabelke je nenápadnejšie ako vo vyzývavom kufríku. Myslí si, že finančným ústavom chýbajú bankové strážené parkoviská. Platené parkovisko vedľa Ľudovej banky prevádzkuje mesto. Je z neho veľmi dobrý výhľad na inštitúciu. (bej)

Ľudová banka má 26 pobočiek po celom Slovensku. Na budúci týždeň k nim pribudnú ešte dve v Nových Zámkoch a Dunajskej Strede. Ako nám povedal riaditeľ bratislavskej pobočky David Saleh, pobočky nemajú strážené parkoviská. Majú iba niekoľko vyhradených parkovacích miest. Riešia dostupnosť, ale nie bezpečnosť. Podľa Salehu sa krádež pred Ľudovou bankou vyskytla po dlhom čase. „Výber v hotovosti je vždy rizikom. Bezpečný je bezhotovostný platobný styk, ktorý sa však na Slovensku vo väčšom rozsahu ešte nevyužíva,“ zdôraznil Saleh. (bej)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 568
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 285
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 709
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 076
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 273
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 919
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 850
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 412
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu