Supraphon
Mozartove skladby v úprave českého dychového súboru sú vtipným odkazom na prax bežnú v skladateľových časoch: rýchle a pohotové aranžovanie diel pre rôzne nástroje.
Martha Argerich: Schumann
EMI Classics
Cédečko je reedíciou živého záznamu koncertu, ktorý mala svetoznáma argentínska klaviristka v roku 1994 v holandskom Nijmegene. Na interpretáciu komorných skladieb Roberta Schumanna si zavolala osem priateľov – medzi nimi aj violončelistu Mischu Maiského.
Martin Kasík
Arco Diva
Jeden z najtalentovanejších českých klaviristov mladej generácie Martin Kasík si na nový kompaktný disk vybral mazúrky a ďalšie skladby Fryderika Chopina.
Antonio Vivaldi: Gloria
EMI Classics
Tri pôsobivé vokálno-inštrumentálne skladby talianskeho barokového skladateľa Vivaldiho v podaní britského súboru dobových nástrojov The Academy of Ancient Music. Súbor vedie Stephen Cleobury.
Scarlatti
Virgin Classics
Inštrumentálnu hudbu dvoch barokových talianskych skladateľov – Alessandra Scarlattiho a jeho syna Domenika – predstavuje s výbušným temperamentom taliansky súbor dobových nástrojov Europa Galante.
Granados: Španielske tance
Supraphon
Enrique Granados je považovaný za jedného zo zakladateľov španielskej národnej hudby. Jeho Španielske tance boli pôvodne napísané pre klavír, ale existujú aj v najrôznejších úpravách.
Iva Bittová & Nederlands Blazers Ensemble: Ples upírov
Indies Records
Netradičné stretnutie huslistky a speváčky Ivy Bittovej s veľkým holandským orchestrom, ktorý sa nebojí odvážnych postupov. Spoločný album Ples upírů bol nahraný 6. apríla na koncerte v Haagu. Štrnásť skladieb pochádza väčšinou z repertoáru Ivy Bittovej, ostatné je z odkazu Leoša Janáčka.
Richard Wagner: Operná kolekcia
Decca
Dvadsaťjeden cédečiek Richarda Wagnera.
Meno sira Georgea Soltiho zostane navždy spojené zlatým písmom s operami Richarda Wagnera. Táto kolekcia nadväzuje na obrovský úspech predchádzajúceho súboru – a to Prsteňa Nibelungov. Teraz mamutia spoločnosť Decca, pre ktorú Solti, ktorý by sa tento rok dožil deväťdesiatky, nahrával takmer päťdesiat rokov, vydáva všetky zostávajúce Wagnerove opery práve v jeho prevedení. Je tu teda všetko – Bludný Holanďan, Lohengrin, Majstri speváci norimberskí, Parsifal, Tannhäuser. A dvadsiatym prvým cédečkom je zrod opery Tristan a Izolda – prvý raz v histórii tak môže poslucháč nazrieť do dielne Sira Soltiho.
Antonín Dvořák: Novosvetská symfónia, Karneval, Symfonické variácie
Supraphon
Najslávnejšie kúsky českého repertoáru, tentoraz v podaní Českej filharmónie, ktorú vedie Jiří Bělohlávěk. Ide o nahrávky z rokov 1989 a 1990.