DIVÁCI: Osemfinálové zápasy sledovalo na ázijských štadiónoch spolu 308 093 divákov. Na šampionáte pred štyrmi rokmi vo Francúzsku videlo túto fázu turnaja 362 817 divákov. Najväčšia návšteva osemfinále sa zišla v Mijage, kde súboj domáceho Japonska proti Turecku sledovalo 45 666 divákov. Najmenej ich bolo na najslabšom dueli Nemecko - Paraguaj (25 176).
DRŽANIE LOPTY: Toto kritérium je síce zaujímavé, ale nemusí mať veľký vplyv na konečný výsledok. Najčastejšie mali loptu v moci Mexičania (67 percent), za nimi nasledujú Dáni (63), Japonci, Senegalčania (po 58) a Nemci (57). Brazílčania, štvornásobní majstri sveta, dosiahli 54-percentnú štatistiku.
GÓLY: V ôsmich zápasoch padlo len pätnásť gólov v riadnom hracom čase, dva v predĺžení. Pred štyrmi rokmi sa strelci činili viac - na francúzskych štadiónoch videli diváci v osemfinále 22 gólov v riadnom hracom čase, jeden (Francúzsko - Paraguaj) v predĺžení. Na tomto šampionáte padlo 36 percent všetkých gólov v prvej štvrťhodine. Kuriózne je, že medzi 46. a 60. minútou strelci netrafili sieť ani raz.
STRELY NA BRÁNKU: Najviac lôpt smerovalo medzi tri žrde v stretnutí Japonsko - Turecko - obe mužstvá mierili do priestoru bránky štrnásťkrát. Rekord v počte všetkých streleckých pokusov drží súboj Švédsko - Senegal, keď strelci na oboch stranách vyslali na bránku i mimo nej spolu 34 lôpt.
KARTY: Rozhodcovia vytiahli v osemfinále 35 žltých, jednu žlto-červenú a dve červené karty. Najviac žltých videli Mexičania (6) a Američania (5). Pred štyrmi rokmi udelili rozhodcovia v tejto fáze 37 žltých a dve červené karty. (mb)