
Martina Navrátilová počas včerajšieho stretnutia štvorhry na turnaji v Eastbourne. S Bieloruskou Natašou Zverevovou podľahli páru Amanda Coetzerová (JAR) – Lori McNeilová (USA) 6:3, 5:7, 4:6. FOTO – REUTERS
Legendárna americká tenistka českého pôvodu Martina Navratilová, ktorá sa netají svojou lesbickou sexuálnou orientáciou, si chce v blízkej budúcnosti adoptovať dieťa. „Časy, keď som mohla mať vlastné, sú nenávratne preč. Veľmi však túžim po úlohe matky, a preto by som si chcela adoptovať jedno alebo dve deti. Mohlo by ísť o päťročných súrodencov, brata a sestru, na svete je predsa veľa detí, ktoré túžia po novom domove. Som presvedčená, že by som bola dobrou a zábavnou mamičkou,“ povedala 45-ročná deväťnásobná wimbledonská šampiónka v interview pre BBC.
Víťazka osemnástich grandslamových turnajov Navrátilová sa vrátila do tenisového kolotoča pred dvoma rokmi, keď znovu začala hrať štvorhru. Úspešne, s Bieloruskou Natašou Zverevovou triumfovala minulý mesiac na turnaji v Španielsku.
V dvojhre sa má predstaviť na obľúbenom trávnatom povrchu v Eastbourne, kde dostala od usporiadateľov voľnú kartu. Tento turnaj vyhrala v rokoch 1978 až 1993 celkom jedenásťkrát. Prijať voľnú kartu v Eastbourne namiesto Američanky Jennifer Capriatiovej „prinútila“ Navrátilovú trénerka Giselle Giradová. „Povedala mi, hráš dobre, môžeš nastúpiť v Eastbourne na dvojhru. Stavili sme sa a ja som prehrala. Teraz sa už teším,“ povedala Martina pre oficiálnu internetovú stránku turnaja. V prvom kole je jej súperkou Taťjana Panovová. Keď pred 24 rokmi vyhrala Navrátilová prvý titul vo Wimbledone, ruská hráčka mala vtedy necelé dva roky.
„To, čo sa stalo, je šialené. Ale pozrite sa na majstrovstvá sveta futbalistov, koľko prekvapení sa tam udialo. Z mojej strany je to však len a len výnimka, nie návrat do dvojhry. Skúšam vlastné schopnosti a posúvam vekovú bariéru. Tenis je bláznivá hra s nesmierne tenkou čiarou rozdeľujúcou výhru od prehry,“ upozornila Navrátilová, ktorá vo svojej kariére vyhrala 167 turnajov vo dvojhre a 166 vo štvorhre.
(tasr, čtk, oš)