Podľa predstaviteľov združenia je krok vedenia Shell pozitívny, ale neznamená definitívne vyriešenie problému, proti ktorému Radvančania spolu so združením Občania v akcii takmer dva roky bojovali. Aj napriek tomu zastavenie výstavby čerpadla Shell považujú aktivisti za „triumf demokracie a slovenských občanov“. Podľa niektorých ekonomických expertov je výsledok občanov skutočne ojedinelý, pretože nadnárodné spoločnosti nezvyknú podľahnúť ani silnejším tlakom.
„Je smutné, že situáciu musela vyriešiť Shell, pretože občania sa nedočkali pomoci primátora, zastupiteľstva ani štátnych úradov,“ konštatovala aktivistka Ľudmila Priehodová a dodala, že práve primátor má najväčší podiel na tom, že sa tento „chorý“ zámer pretláčal na všetkých úradoch. Primátor Ján Králik naopak tvrdí, že má čisté svedomie.
Advokát združenia Ján Hrubala sa domnieva, že najväčšiu vinu na vzniku kauzy mali poslanci mestského zastupiteľstva, pripustil však, že primátor nemusel vydať kladné stanovisko k investičnému zámeru. Teraz je ešte v hre náhrada škody, ktorá vznikla nerealizovaním projektu. Tú si pravdepodobne bude majiteľ pozemkov, banskobystrická firma B.O.L. Real, uplatňovať voči mestu. Ján Hrubala ponúkol pomoc mestu a tvrdí, že firma nemá šancu uspieť.
Rozhodnutím Shell problém Radvančanov nekončí. Majiteľ pozemkov, kde malo vyrásť benzínové čerpadlo, môže priestor ponúknuť inej spoločnosti alebo vybudovať napríklad garáže.