„Nevieme presne povedať, prečo nám prvýkrát od marca 2001, keď sme začali O päť minút dvanásť moderovať, vedenie písomne prikázalo zaradiť do pripravenej zostavy ďalšieho politika. Zdôvodnilo to zabezpečením dlhodobej vyváženosti zastúpenia politických strán v relácii. Tento argument však neobstojí.“
MICHAL DYTTERT, BEÁTA ORAVCOVÁ, bývalí moderátori STV, Domino fórum 6. júna 2002
„Na základe konzultácií a odporúčaní (Materáka a Krúpovej) som dospel k názoru, že by tam mal pán Rusko sedieť… Dostal som sa do konfliktu, nie zo svojej viny, so svojimi najbližšími pracovníkmi. Otázku svojho ďalšieho zotrvania v spravodajstve STV budem musieť zvážiť.“
IGOR ZEMANOVIČ, dramaturg relácie O päť minút dvanásť, SME 5. júna 2002
„Bolo nám povedané hneď na začiatku, ako sme si sadli, že (riaditeľ Materák) stratil v nás dôveru a že teda chce, aby sme odišli, tak sme mu to uľahčili a dali výpovede. Mne sa zdá vrcholne trápne, aby 12 rokov po nežnej revolúcii bol niekto z verejnoprávnej inštitúcie vyhodený len preto, že upozorňuje na to, že tu sú politické tlaky.“
ĽUBA LESNÁ, MONIKA MUROVÁ, bývalé redaktorky STV, Rádio Slobodná Európa 6. júna 2002
Je tu pracovnoprávny vzťah podriadeného a nadriadeného a ten sa musí dodržiavať na každom pracovisku. Pri pracovných vzťahoch sa akákoľvek demokracia končí.“
MILAN MATERÁK, ústredný riaditeľ STV, Národná obroda 7. júna 2002