Pasienky zaplní opäť nostalgia

BRATISLAVA – V hale bratislavského Interu sa bude zajtra opäť spomínať. Justín Sedlák a Stanislav Kropilák, dvojica basketbalistov skvelého žlto-čierneho kolektívu z majstrovských čias (1979, 1980, 1983, 1985) pripravili športovo-spoločenské poduja

BRATISLAVA – V hale bratislavského Interu sa bude zajtra opäť spomínať. Justín Sedlák a Stanislav Kropilák, dvojica basketbalistov skvelého žlto-čierneho kolektívu z majstrovských čias (1979, 1980, 1983, 1985) pripravili športovo-spoločenské podujatie s názvom Basketbal deťom.

„Pred dvoma rokmi sme sa zišli, aby sme si pripomenuli dvadsiate výročie prvého majstrovského titulu Interu, vlani bola motívom stretnutia spomienka na nečakaný odchod spoluhráča a výborného kamaráta Pedra Rajniaka, teraz chceme podporiť mládež,“ prezentoval hlavnú ideu akcie Sedlák. Ako bývalý reprezentačný tréner veľmi dobre vie, že slovenský mužský basketbal sa z hlbočín momentálnej krízy dostane len zvýšením starostlivosti o mládež. Aj preto bude okrem tradičného zápasu Old boys, tentoraz Interu Bratislava proti Slovensku, súčasťou podujatia predstavenie nastupujúcej reprezentačnej generácie. Pätnásťroční kadeti Slovenska, ktorí majú v týchto dňoch v Bratislave sústredenie, vyplnia zápasom Západ – Východ na 2 x 15 minút úvod piatkového podvečera.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zrejme o niečo menej rýchlosti, ale o to viac basketbalového umu a šarmu pribudnutých šedín či kíl, sľubuje zápas „starých pánov“. Trénerom Interu zo zlatých čias Rudolfovi Stančekovi a Kazimírovi Klemetisovi prisľúbili účasť takmer všetci hráči, na ktorých pred dvadsiatimi rokmi chodili pravidelne troj-štvortisícové návštevy. V drese Slovenska sa pod vedením trénera Miroslava Reháka predstavia tiež zvučné mená nedávnej histórie nášho mužského basketbalu.

Prestávky vyplnia vystúpenia populárnych umelcov (Sedlák prezradil iba jedno meno – Katarína Hasprová) a súčasťou podujatia bude aj premiérové udelenie Ceny Petra Rajniaka najlepšiemu strelcovi po dlhodobej časti nedávno ukončeného ročníka I. ligy. Jej autorom je akademický sochár Martin Lettrich.

SkryťVypnúť reklamu

Akcia Basketbal deťom má benefičný podtón. Aktéri venujú výťažok na rekonštrukciu kaštieľa v Lukáčovciach, v ktorom bude centrum rodinného typu pre opustené deti. Začiatok podujatia v bratislavskej hale na Pasienkoch je zajtra o 16.30 h, vstupné je 30 korún pre dospelých a 15 Sk pre mládež. (šef)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 403
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 024
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 695
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 396
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 083
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 674
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 619
  8. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 1 582
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu