RÍM - Trinásťročné čakanie Interu Miláno na taliansky titul pokračuje. Posledný krok zverenci Hectora Cúpera nezvládli. Na Olympijskom štadióne v Ríme napriek podpore 40-tisíc milánskych fanúšikov podľahli domácemu Laziu 2:4. Milánčanom nepomohol ani fakt, že v stretnutí dva razy viedli. Čech Poborský totiž vždy dokázal vyrovnať. Na 2:2 dával podľa agentúry Reuters aj vďaka defenzívnej chybe slovenského ľavého obrancu Vratislava Greška a po zmene strán už triafali do siete len Rimania. Inter skončil v tabuľke napokon až tretí, keďže AS Rím dokázal vyhrať v Turíne s miestnym AC a musí hrať v Lige majstrov kvalifikáciu.
Juventus bol v Udine pokojný už po štvrťhodine hry. Vďaka gólu Trezegueta z 2. min a Del Piera z 11. min viedol 2:0. Kontroloval zápas a čakal na vývoj skóre v Ríme. Obranca Juve Paolo Montero veštil podobný scenár už pred zápasom a mal pravdu. Nervózni hráči Milána v súboji s Laziom sklamali. Juventus sa tak mohol tešiť z 26. talianskeho titulu.
„Je to môj štvrtý titul, no mám z neho asi najväčšiu radosť,“ tešil sa tréner Juventusu Marcello Lippi. Po troch tituloch so „starou dámou“ odišiel vo februári 1999 trénovať práve milánsky Inter, no po prvom zápase minulej sezóny ho v Interi vyhodili a v tejto sezóne sa vrátil k Juventusu. „Vrátiť sa a dotiahnuť to až k prvenstvu je úžasný pocit,“ vyhlásil šťastný kouč. (rh)