Zvolenčania oslavovali titul a vraj lanária Moravca

Zvolenskí fanúšikovia si v sobotu mohli druhýkrát naplno vychutnať zisk hokejového titulu. Po minuloročnom striebre pripravili funkcionári HKm na zimnom štadióne laserovú šou a teraz mohli akciu pomenovať Galavečerom majstrov. Gratulovať prišiel napríklad


Vlk s gitarou, za ním spieva Milo, Vlach, Augusta, s mikrofónom Skrúcaný.



FOTO SME - JÁN KROŠLÁK

Jozef Pročko, Rasťo Piško, I. M. T. Smile a hlavne Miroslav Noga so Štefanom Skrúcaným - protagonisti zvolenskej hokejovej hymny.

Najväčšími hviezdami boli samozrejme „zlatí chlapci“, ktorí sa na javisku predviedli aj v nehokejovej šou. Zabávač družstva a so Zvolenom sa lúčiaci Peter Vlk dostal do rúk gitaru, udal tón a spolu s celým tímom a trénermi zaspievali pesničku. Možno preto, že bola česká, našiel väčší ohlas v početnej skupine svojich rodákov. Po vyžrebovaní tomboly napochodovali na pódium aj funkcionári a ženský výbor - ich manželky - a spolu s celým štadiónom zaburácali hymnu „Zvolen je lepší“.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po skončení Galavečera majstrov pokračoval sobotný večer na Zvolenskom zámku, kde prebehla tradičná dražba dresov najlepšej šestky HKm. Vlaňajší rekord bol 40 100 Sk za Plavuchovu deviatku, teraz sa k nemu priblížil Richard Šechný, ktorého dres bol o stovku lacnejší. Plchov získal zberateľ za 35-tisíc, Pukalovičov za 31-tisíc, Vlkov za šesťtisíc, Milov za štyritisíc a Rovniankov za tritisíc. Prezident HKm Dušan Mráz dal do dražby prsteň v hodnote 10-tisíc, ktorý dostali všetci hráči a funkcionári počas doobedňajšieho prijatia u primátora mesta. Nakoniec mal hodnotu 15-tisíc. Celá vyzbieraná suma pôjde na mládežnícky hokej.

Okrem slávnostnej atmosféry však bolo trochu cítiť aj napätie, lebo v pondelok začína mužstvo prípravu a v kádri sa očakáva pohyb. Vlk končí s vrcholovým hokejom a fintičky mieni predvádzať už iba v rodnom Havlíčkovom Brode, Plch podpísal Znojmu a Rajčák sa vyjadril, že zmluva s Litvínom naberá konečné kontúry. Pohorelec si tiež hľadá niečo nové a podobne rozmýšľa aj Rovnianek. Pravdepodobne ostáva Vlach a Šechný sa definitívne rozhodol, že so Zvolenom sa pokúsi vybojovať druhý titul. Prezident Mráz povedal, že Plavucha je ich hráčom, a tiež by mal nastúpiť do prípravy. Vlasto však vyhlásil, že sa tak nestane.

SkryťVypnúť reklamu

Zvolenčania sa však obzerajú po náhrade a svoje siete rozhodili vo Vítkoviciach. Záujem majú o brankára Kameša a vraj aj o autora zlatého gólu vo finále MS Davida Moravca. Jeho agent už odfaxoval podmienky, rokovania sú v plnom prúde.

MIRO GREŠKO

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 584
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 303
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 115
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 336
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 917
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 860
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 397
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu