Do módy prišli aj trestné oznámenia na policajných funkcionárov. Inšpekcia musí preveriť aj anonymné, ktorých je podľa hovorcu inšpekcie Pavla Augustína väčšina. Ak sa podozrenie nepotvrdí, môže byť oznamovateľ obvinený z krivého obviňovania.
Problém je však podľa šéfa inšpekcie Jozefa Kreta v tom, že skôr ako sa oznámenie dostane na inšpekciu, zverejnia ho médiá. Krátka správa v médiách automaticky v očiach verejnosti poškodí funkcionárovo meno. Zverejnenie dementi má na verejnosť oveľa menší vplyv.
Trestnému oznámeniu čelil policajný prezident Pavel Zajac, viacerí krajskí policajní riaditelia, vyšetrovatelia a aj samotný šéf inšpekcie Kret. Bolo však odložené, pretože podozrenia sa nepotvrdili.
Jedenásteho apríla prijala inšpekcia ďalšie oznámenie od bývalého policajta z Dunajskej Stredy Zalána K. Ten tvrdí, že mu terajší policajný viceprezident Jaroslav Spišiak ešte ako okresný policajný riaditeľ v Dunajskej Strede prikázal vrátiť vodičský preukaz svojmu kamarátovi - vydavateľovi novín, aj keď mal vraj Zalán K. právo vodičák zadržať. Spišiak už na inšpekcii vypovedal. Pokiaľ sa prípad neukončí, nebude sa k nemu vyjadrovať, aby nemaril vyšetrovanie.
Z inšpekcie zrejme unikajú informácie. Slovenský bulvár totiž citoval kópiu z trestného oznámenia. Kret hovorí, že keby sa dozvedel meno pracovníka, ktorý ho zverejnil, okamžite by ho prepustil.
Zalán K. bol vo februári prepustený z policajného zboru. Ešte v auguste minulý rok zneužil právomoc verejného činiteľa. Pracoval v zásahových jednotkách a dostal pokyn zakročiť proti krádeži v predajni s mobilmi. Namiesto toho, aby chytal zločinca, nechali ho ešte s jedným kolegom ujsť a sami si niečo ukradli. (mož)