Štefan Kollárovits v Japonsku v spoločnosti stolnotenisových osobností

S výnimkou Evy Ódorovej (vo dvojhre postúpila do 3. kola, kde podľahla neskoršej víťazke Wang Nan z Číny) zostal slovenský stolný tenis na nedávnych MS v Osake opäť medzi trpaslíkmi, a tak dobre padne informácia, že náš šport s celuloidovou loptičkou ...


Štefan Kollárovits (vpravo hore) na záverečnom galavečere stolnotenisových MS v Osake so šéfom Svetovej komisie, veteránom ITTF Hansom Westlingom zo Švédska a viacnásobnými majstrami sveta z 50. a 60. rokov Kodžim Kimurom z Japonska i Angelicou Rozeanuovou z Rumunska. FOTO PRE SME - MILAN RIŠKA



S výnimkou Evy Ódorovej (vo dvojhre postúpila do 3. kola, kde podľahla neskoršej víťazke Wang Nan z Číny) zostal slovenský stolný tenis na nedávnych MS v Osake opäť medzi trpaslíkmi, a tak dobre padne informácia, že náš šport s celuloidovou loptičkou si udržiava vážnosť vo svete aspoň vo funkcionárskej oblasti. Bratislavčan Štefan Kollárovits spolu s Čechom Milanom Orlowským na pozvanie Japonského stolnotenisového zväzu v zastúpení vedenia Swaythling clubu odovzdával trofeje najlepším hráčom na záverečnom galavečere.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Cenou Viktora Barnu som odmenil najúspešnejšiu hráčku šampionátu, trojnásobnú majsterku sveta Wang Nan i víťaza ankety fair play Kima z Kórejskej republiky. Žiaľ, Európania v Japonsku zostali v úzadí. Potešilo ma, že som sa stretol s mnohými osobnosťami svetového stolného tenisu a často sme hovorili o vývoji, ktorý v posledných rokoch prechádza revolučnými zmenami,“ uviedol 56-ročný Bratislavčan. Trojnásobný medailista z ME (1964 - 1972) si pred plným hľadiskom hlavnej haly v Osake zahral v charitatívnom turnaji SCI Rally bývalých reprezentantov s telesne postihnutými japonskými deťmi. „Silný zážitok, podujatie malo značný ohlas vo verejnosti. Mne sa vynorili spomienky z najlepších rokov, keď som na vedľajších stoloch videl s raketami bývalých majstrov sveta či finalistov MS Kimuru, Tanaku, Hasegavu, Ita, Schöllera, Roseanuovú, Macuzakiovú a ďalších,“ vravel Š. Kollárovits, ktorý si z Japonska priniesol množstvo poznatkov.

SkryťVypnúť reklamu

V debatách s funkcionármi Medzinárodnej stolnotenisovej federácie (ITTF) Š. Kollárovits uvítal nové pravidlá, ale pri téme skrátené sety do jedenásť sa tváril ustarostene. „Kanaďan Adham Sharara za vyše roka na čele svetového stolného tenisu zdynamizoval vývoj, chce zatraktívniť hru. Je to typický biznismen, nikdy predtým nebola ITTF na tom finančne tak dobre ako teraz. Na turnajoch Pro Tour sa hrá o veľké peniaze, ale bez našich reprezentantov. Väčšia loptička trochu zmiernila rotácie, takže výmeny sú o čosi dlhšie. Ešte viac sa predĺžia, ak od 1. januára budúceho roku vstúpi do platnosti pravidlo, že podávajúci hráč už nesmie pri servise zakrývať loptičku. Ale sety do 11 namiesto do 21 sú mimoriadne vážnym zásahom do stolného tenisu, celkom zmenia jeho podstatu - mám dojem, že novinka by si žiadala dlhší čas na vyskúšanie,“ vysvetľoval náš funkcionár.

SkryťVypnúť reklamu

Š. Kollárovits je prezidentom najúspešnejšieho klubu Slovenska v medzinárodnej Superlige ŠKST Sporiteľňa Bratislava, ktorý dva razy súťaž vyhral. Pravda, v poslednom období limitujú postavenie klubu z Lamača finančné možnosti. „Stavili sme na mladosť, k Pištejovi pribudne talentovaný Krkoška z Čadce. Spolu s Petrom Šeredom z Rače ich pokladám medzi mužmi za najväčšie nádeje slovenského stolného tenisu, ktorý v poslednom desaťročí upadol na úroveň bezvýznamných športov. Ak to takto pôjde ďalej, Slovenský stolnotenisový zväz sa časom pokojne môže premenovať na Slovenský pingpongový zväz a zamerať sa na rekreačný šport,“ neradostne prognózoval Š. Kollárovits.

ONDREJ GAJDOŠ
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 726
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 5 289
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 048
  4. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 532
  5. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 460
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 896
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 665
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 320
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu