Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma

Rača – Inter Bratislava B 0:2 (0:1)

GÓLY: 30. Lojdl, 72. z pok. kopu Sani. RAČA: Czanner – Čík, Marko, Bakič, Štroffek – Vrabec (68. Strážan), Kuchár (79. Pšenčík), Drobný, Lihan – Súkenník, Nagy (84. Orlík). Tréner: Peter Kuchár. INTER B: Bartalský – Petran, Pavlík (59. Tomašovič), Gašpár,

Berek (78. Marinič) – Lojdl, Angelovič, Kocúrek, Nipča – Sani, Ďuriš (88. Horváth). Tréner: M. Gabura. Pred 150 divákmi rozhodoval Kachnič, bez kariet.

Krásne jarné počasie sľubovalo kvalitný futbal mužstiev z hornej polovice tabuľky. Domáci sa v oklieštenej zostave zamerali od začiatku na pozorné bránenie nebezpečnej rezervy Interu. Interisti prvýkrát pohrozili nebezpečnou strelou Ďuriša v 9. minúte, ktorá opečiatkovala brvno Czannerovej brány. Račania sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 20. minúte mali svoju najväčšiu šancu, keď po presnej prihrávke Drobného z ľavej strany Vrabec z päťky prestrelil Bartalského bránu. V 30. minúte sa hostia ujali vedenia po utešenej strele Lojdla z 20 metrov – 0:1.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom vyrovnať. V 54. minúte sa individuálne presadil Drobný, ale jeho strelu kryl pozorný Bartalský. Domáci otvorili hru a snažili sa aspoň o bod. Skúsení interisti však zmarili všetky snahy domácich o vyrovnanie v 72. minúte, keď utiekol rýchlonohý Sani. Jeho prienik v pokutovom území zastavil Czanner len za cenu faulu a sám postihnutý zvýšil z 11 m na 2:0. V samotnom závere zápasu sa lúčiaci Drobný presadil cez troch zadákov Interu, ale jeho strelu z 10 metrov Bartalský kryl. Skúsení hostia si tak odviezli z ihriska nováčika 3 body a odčinili tak minulotýždňovú domácu prehru.