Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V astrológii je pred nami rok zemného Zajaca a Luny

Aj keď do začiatku februára 1999 podľa ázijských horoskopov stále trvá panovanie zemného Tigra a podľa európskych do prvého jarného dňa vláda planéty Merkúr, rok 1999 bude mať, samozrejme, nových vládcov. Podľa ázijských horoskopov sa astrologický rok ...

Aj keď do začiatku februára 1999 podľa ázijských horoskopov stále trvá panovanie zemného Tigra a podľa európskych do prvého jarného dňa vláda planéty Merkúr, rok 1999 bude mať, samozrejme, nových vládcov. Podľa ázijských horoskopov sa astrologický rok začne 4. februára 1999, keď sa po obávanom divom Tigrovi ujme žezla veľmi šťastné znamenie Zajaca. Podľa tradičných európskych horoskopov sa nový astrologický rok začne termínom jarnej rovnodennosti, keď Slnko vstúpi dňa 21. 3. 1999 o 02 h 46 min. do znamenia Barana a začne sa astronomická jar. Planétu rozumu Merkúr vystrieda verný spolupútnik našej planéty Zem Mesiac, nazývaný v astrológii poetickejšie Lunou, vyzbrojenou materskou a ochraňujúcou silou. Luna bude vládnuť roku, ktorý podľa viacerých proroctiev, prinesie so sebou nemálo rizík. Podľa Nostradamovej Centúrie 72, napr.: V roku 1999 v siedmom mesiaci zostúpi z neba veľký kráľ Hrôzy aby oživil veľkého kráľa Angulemského aby pred i po marci šťastne panoval… Nemecká astrologička Rahel Bürgerová-Rasquinová síce zaznamenáva, že vďaka vláde Luny starostlivá ženská sila v roku 1999 dominuje, môže však vyústiť i do faktu, že táto sila sa potvrdí aj energickejšími verejnými vystúpeniami, lebo Luna, to je aj ľud-národ, ktorý sa môže vzoprieť egoizmu mocných. Rahel upozorňuje na hrozbu neúrody a hladu. Ázijské horoskopy sľubujú pre rok panovania zemného Zajaca stálosť, obdobie, v ktorom dostane šancu diplomacia, rozumné rokovania a dohody. Zajac prináša príjemný rok, charakteristický kultivovanosťou, dobrým vkusom a jemnosťou. Toto šťastné znamenie vytvára príležitosti ľahko prísť k peniazom a minúť ich i na prepych a luxusné predmety. Rok je bohatý na zábavu a rôzne príjemné kratochvíle, ktoré inšpirujú i na odkladanie všakovakých nevábnych povinností. Táto príjemná uvoľnená atmosféra sa v roku Zajaca premieta i do uvoľnenia prísnych regulí života, benevolencie zákona a jeho strážcov. Vládnuci zemný Zajac patrí k vážnym a vytrvalým typom. Na rozdiel od iných Zajacov - kovového, vodného, dreveného a ohnivého, sa práve zemný Zajac v každom zo svojich krokov riadi zrelou úvahou, rozvahou a realizmom - ak ich prepožičia i obdobiu, v ktorom bude šéfovať, môžeme problémy, a prekážky, ktoré čas pred nami nepochybne prinesie, preskákať s ušiačikovskou eleganciou a šťastím. Budú naozaj potrebné. Podľa ľudových pranostík rok, ktorý sa začína piatkom - a to je prípad roku 1999, prináša veľa očných chorôb, dosť ľudí v ňom bude, žiaľ, umierať a ľudoví prognostici nevylučujú, že niekde vo svete môže v takom roku na svoju príležitosť číhať aj vojna.BARAN - 21. 3. - 20. 4.

Skryť Vypnúť reklamu

Môžete dúfať, že to, čo sa vám nedarilo uskutočniť vlani, úspešne zavŕšite - a to ako v manželstve, tak i v profesionálnej kariére a tým i v zárobkoch. Môžete predpokladať, že bude dosť príležitostí prejaviť odvahu a schopnosti i v dlhodobejšej perspektíve, lebo tentoraz nebude chýbať ani trpezlivosť. Bude sa dariť v manželstve, partnerstve, v právnych otázkach, v kontaktoch s verejnosťou. Podarí sa zveľadiť majetok a v menšej miere k nemu pridať. V láske sa spoliehajte na ľudí, ktorí vás doteraz nikdy nesklamali. Po zdravotnej stránke hrozia problémy s hrdlom a ramenami, vhodné sú preto metódy na zníženie svalového napätia. Napätie, ktoré ste dlhšie pociťovali, poľaví v marci. Počas roka sa môžete spoliehať na čísla 2, 6 a 3. Mottom roka je podľa nemeckej astrologičky Rahel Bürgerovej-Rasquinovej: Nešetri láskou a dobrou náladou.

Skryť Vypnúť reklamu

BÝK - 21. 4. - 21. 5.

Najvhodnejšou zbraňou do týždňov a mesiacov pred vami je optimizmus a viera vo vlastné sily - príslovečná býčia bojová nátura. Hviezdy k nej pridajú i novú silu, preto sa nemusíte báť plánov, na ktoré ste si predtým netrúfali. Radšej si však počkajte na vhodnejšie obdobia, lebo hlavne v apríli a máji by ste mali byť vnímaví k riziku a zvýšiť opatrnosť. Po náležitom zvážení sa neskôr nemusíte báť zmeniť miesto - prejsť najmä tam, kde by ocenili vaše dobré nápady. Bojovnosť sa prenesie i na pole lásky - len nepreháňať agresivitu - úspechy by kalila aj v iných oblastiach. Vážnejšie zdravotné problémy nehrozia, kondíciu upevňujte rekreačným športom. Šťastnými číslami sú 3, 7 a 1. Mottom roka je: Veľké veci vykoná iba ten, kto si verí.

Skryť Vypnúť reklamu

BLÍŽENCI - 22. 5. - 21. 6.

Najmä v prvej polovici r. 1999 sa nevyhnete zmenám, keďže ste však novinkám prístupní, môžu sa pozitívne premietnuť napr. do zlepšenia postavenia v zamestnaní. Ak sa podarí dokončiť všetky staršie záležitosti, po zbavení sa predchádzajúcich bremien bude zmena ešte prospešnejšia. Dbajte však, aby ste na chvíle rozhodovania v dôležitých veciach mali dostatok pokoja, v ostatnom pomôže aj príhodná konštelácia hviezd. Blíženci veľmi netúžia po nových známostiach a radšej sa i ďalej budú s osvedčeným partnerom tešiť z tichého šťastia vo dvojici. Pre zdravie bude osožné občas zaradiť pôstne dni. Šťastie prinesú čísla 4, 8, 2. Mottom roka je: Naše skúsenosti sú zrkadlom našich myšlienok.

RAK - 22. 6. - 22. 7.

Po predchádzajúcom roku, ktorý prinášal rakom veľa zásadných premien, dostanú ľudia v tomto znamení náramnú chuť vyslobodiť sa zo všetkého, čo ich brzdí a zväzuje. Sú naladení na dobrodružstvá, čím neraz prekvapia aj svoje okolie. Aj v profesii budú mať chuť zdravo si risknúť a ak sa zbavia konzervativizmu, ktorý mnohých ovláda, napr. vo vzťahu k modernej technike, môžu sa stať väčšími pánmi nad svojím osudom. Raci, najmä slobodní, túžia po novom, aj v láske, a pre vyvolených pripravia prekvapenie i pozitívnou zmenou svojho zovňajšku. Mali by sa vyhnúť alkoholu a tabaku, ktoré račiemu zdraviu neprospievajú. Šťastie možno skúšať s pomocou čísel 3, 2, 8. Mottom roka je: Sny sa stávajú skutočnosťou, keď v ne uveríme.

Skryť Vypnúť reklamu

LEV - 23. 7. - 23. 8.

Najmä marec môže priniesť levom viac lásky, uznania ale i vyvrcholenia ambícií a v neposlednom rade i viac peňazí. V roku 1999 budú mať veľa chuti dávať si osobné ciele a dôsledne kráčať za ich naplnením - to však pôjde iba s trpezlivosťou a vytrvalosťou, potom sa podaria, napr. v zamestnaní aj veľké veci. Po marcovom finančnom úspechu ostane levom chuť počínať si márnotratnejšie i po zvyšok roka, čo sa však nemusí vyplatiť a môže priniesť aj dlhodobejšie nepríjemnosti. V láske bude lev hľadať vyjasnenie vzťahov a ak sa príslovečné svetielko na konci tunela v konfliktnom naladení s partnerom neobjaví, bude voliť i rozchod. Počas roka môžu potešiť čísla 2, 5, 1. Mottom roka je: Ak nerastieme, nežijeme naozaj.

PANNA - 24. 8. - 23. 9.

Skryť Vypnúť reklamu

V tomto roku je šanca spoznať podstatu vecí viac ako kedykoľvek predtým a to i vo vlastnom vnútri, keď budete hľadať odpoveď i na otázku - prečo som tu a teraz? Panny si, ak budú postupovať sústredene, ujasnia mnohé záležitosti a súvislosti svojho doterajšieho života. Ak si budú veriť, dostaví sa úspech aj v zamestnaní, kde však tiež musia dbať, aby nechýbala vnútorná motivácia - a vôľa, dívať sa i ďalej ako na špičku vlastného nosa. Najmä od júla do októbra budete prežívať dobré obdobie. Partnerským vzťahom prospeje, ak prestanete na druhom hľadať vinu a pokúsite sa riešiť problémy rozumom a vcítením sa do situácie toho druhého. Svojmu zdraviu prospejete, ak z jedálnička škrtnete tuky. Šťastie môžu priniesť čísla 3, 5, 7. Mottom roka je: Správne odpovede dostaneme na správne otázky.

Skryť Vypnúť reklamu

VÁHY - 24. 9. - 23. 10.

Najsilnejšou mocou, ktorá v roku 1999 predznamená osudy ľudí narodených v tomto znamení, bude láska. Pocítia to najmä slobodní, ktorí sa pravdepodobne v nejednom prípade dočkajú svadby a partnerské dvojice sa tiež nebudú ponosovať na nedostatok krásnych spoločných chvíľ - pri hudbe, sviečkach, v dôvernom rozhovore i objatí. Nielen láska k partnerovi - ale i k blížnym, k umeniu a kráse ozvláštni pre ľudí z tohto znamenia nasledujúce týždne a mesiace. Astrológovia im sľubujú ako najvýznamnejší a najdôležitejší mesiac roka september. Láskyplný súlad medzi potrebami a možnosťami sa premietne i do postavenia v zamestnaní, kde však treba postupovať veľmi realisticky a zohľadňovať objektívnu situáciu na pracovisku. Veľmi dobré šance majú najmä tí ľudia, ktorí sa narodili pred 17. 10. - astrológovia hovoria, že práve pre nich bude rok 1999 priam zo zlata. Šťastnými číslami sú 8, 9, 1. Mottom roka je: Láskyplná uvoľnenosť poskytuje vnútorný mier.

Skryť Vypnúť reklamu

ŠKORPIÓN - 24. 10. - 22. 11.

Túžba po novom a snaha, zbaviť sa energicky starých zvykov, zlozvykov a stereotypov je charakteristická pre škorpiónov v roku 1999. Budú ich neodolateľne lákať noví ľudia, kvôli ktorým budú ochotní navštevovať i miesta, ktorým sa v minulosti radšej vyhli. Otvorenie sa novým kontaktom a tým i myšlienkam a názorom, rozšíri šance i v zamestnaní, kde sa vytvára priestor pre úspech v tímovej spolupráci. Iným prejavom túžby po novom môže byť v profesii aj úsilie nájsť si nového partnera pre podnikanie a obchod. Túžba poznávať nových ľudí ovplyvní aj milostnú sféru života škorpiónov a mnohí si konečne vyberú dlho hľadaného partnera. Cenná je i nádej, nájsť nového dobrého priateľa, nezabudnite si ho hľadať aj v sebe samom. Šťastnými číslami sú 1, 3 a 8. Mottom roka je: Človek si môže odoprieť všetko - len človeka nie.

Skryť Vypnúť reklamu

STRELEC - 23. 11. - 21. 12.

Toto znamenie patrí v poslednom roku tisícročia medzi najrozmaznávanejšie hviezdami. Po neveľmi vydarenom štarte v januári zabezpečí Saturn stabilitu a Jupiter rozvoj, otvorí do tretieho tisícročia optimistické perspektívy. Strelci budú mať chuť spolupodieľať sa na pozitívnych premenách spoločnosti - čo aj pôjde, ale hlavne prostredníctvom zaangažovania sa v dobrých tímoch, lebo strelec sa sám nedostane nikam. Pritom možno nájsť i nového partnera opačného pohlavia - obdobie inak žičí láske - aj v už existujúcich vzťahoch môže vzplanúť intenzívnejšie či nanovo. I ďalšie hodnoty rodinného kruhu sa prejavia pozitívnejšie ako inokedy, treba sa však vyvarovať zbytočných sklonov ku konfliktom a chuti súťažiť v tomto krehkom kráľovstve nehy a vzájomnej tolerancie. Pozitívne prognózy majú najmä strelci z prvých dvoch dekád znamenia, ktorí v apríli môžu očakávať doslova bozk šťastia. Šťastnými číslami sú 2, 5 a 7. Mottom roka je: Každá uznaná chyba je dôležitým krokom k harmonickému životu.

Skryť Vypnúť reklamu

KOZOROŽEC - 22. 12. - 20. 1.

Najmä kozorožci z decembra a začiatku januára sa v r. 1999 dočkajú splnenia mnohých tajných želaní a túžob. Sami napokon urobia pre ich splnenie maximum a to ako v súkromí, tak v zamestnaní. Pri zapojení usilovnosti, pracovitosti a zodpovednosti sa bude dariť - i keď občas bude chýbať pocit, že okolie si vaše mimoriadne úsilie zabudlo všimnúť a oceniť. Nejednému kozorožcovi sa podarí chopiť sa na pracovisku kormidla a tešiť ich môže, že sa dostavia aj finančné úspechy. Pokiaľ sa dá, treba sa vyhnúť súdnym sporom všetkého druhu. Svoju energiu chcú príslušníci tohto znamenia vložiť i do partnerských vzťahov, pozor však, aby prílišné prejavy vášne a autoritárstva v jemných vzťahoch nespôsobili nedorozumenia a nevyústili do citového chaosu. Ten by mohol mať negatívne dopady i na srdce a cievny systém. Šťastie prinesú čísla 3, 1 a 8. Mottom znamenia je: Láska je jediný majetok, ktorý rozmnožujeme tým, že ním plytváme.

Skryť Vypnúť reklamu

VODNÁR - 21. 1. - 19. 2.

Už v r. 1998 prešiel do tohto znamenia Neptún, čo sa stáva raz za 164 rokov - jeho negatívne vplyvy však vyvažuje pobyt vládcu znamenia Uránu - k čomu tiež dochádza len raz za 84 rokov. V komplikovanom postavení budú najmä januároví vodnári. Toto znamenie je v r. 1999 dosť zraniteľné, ženy a muži si však hroziace riziká uvedomujú - majú tendenciu uzatvárať sa do seba a unikať radšej do bezpečného sveta snov a do tíšivého náručia rodiny. Láska a porozumenie je to, čo hľadajú a potrebujú najväčšmi. Snaha o udržanie stability sa prejaví aj v zamestnaní, kde sa vodnári budú brániť zmenám a urobia dobre, ak počúvnu varovný vnútorný hlas - pokiaľ ide o riskantné-finančné operácie - naozaj je vhodné spoľahnúť sa na istoty pevnosti železobetónu. Potom je možné tešiť sa i z mimoriadne vydareného obchodu. Šťastnými číslami znamenia sú 5, 3 a 2. Mottom roka je: To, čo činí náš život cenným, nosíme v sebe.

Skryť Vypnúť reklamu

RYBY - 20. 2. - 20. 3.

Rok 1999 otvára rybám veľa príležitostí, aby si usporiadali život podľa svojich dávnych túžob a želaní. Obdobie bude rušné s výnimkou prvých a posledných mesiacov. Rybám sa otvára v profesii nová dimenzia a ak zapoja svoju chuť osvojovať si nové veci, kolegovia ostanú ďaleko za nimi, pritom ani v politike nemusia byť od úspechu ďaleko. Usilovnosť a novonadobudnuté vedomosti prinesú aj rýchly finančný zisk, bude najužitočnejšie investovať do svojej budúcnosti. Ústretovosť a zvedavosť sa prejaví aj v láske, snaha nájsť korene partnerského nedorozumenia a korektná diskusia pomôžu vyčistiť i dlhšie stojaté vody. Veľmi romantické chvíle čakajú najmä v júni - slobodné ryby sa možno potom v jeseni dočkajú i svadby. Ryby si musia dávať pozor na dýchacie cesty a urobia dobre, ak sa pomocou odborníkov a príručiek oboznámia so zásadami správneho dýchania. Šťastnými číslami sú 2, 3 a 8 a nemecká astrologička Rahel Bürgerová-Rasquinová vybrala pre toto znamenie motto roka: Ostať mladým, znamená nikdy neustrnúť, stále sa učiť a dopúšťať sa chýb.

Skryť Vypnúť reklamu

Inzercia - Tlačové správy

 1. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 2. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
 3. Buďte v najlepšej spoločnosti!?
 4. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 5. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 6. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 7. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 8. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier
 5. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 6. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 7. Zmeny v systéme revíznych postupov
 8. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 9. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 10. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 29 891
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 247
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 855
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 625
 5. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 434
 6. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 691
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 5 565
 8. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 2 788
 9. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 564
 10. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 2 160
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu