BÉLA BUGÁR (SMK): Nomináciu akceptujeme. Jeho znalosti, ktoré získal na diplomatických postoch, budú pozitívne využité na poste ministra obrany.
JÁN FIGEĽ (KDH): Spomedzi diskutovaných návrhov nominácia J. Stanka je z môjho pohľadu najvhodnejšia. Je skúseným diplomatom a aj politikom. Má dostatok skúseností z prístupového procesu ČR, nášho suseda a porovnateľnej krajiny SR, do NATO. Všetky tieto skúsenosti budú pre nás v týchto rokoch veľmi dôležité - pri reforme ozbrojených síl aj pri budovaní kompatibility so Severoatlantickou alianciou.
PAVOL HRUŠOVSKÝ (KDH): Nomináciu Jozefa Stanka akceptuje a považuje ju za správnu voľbu. „Pre KDH je táto nominácia prijateľná. Zvážili sme všetky jeho doterajšie odborné a politické skúsenosti a odporučili sme premiérovi, aby ho navrhol na post ministra obrany SR.“
(hr a tasr)