Niekedy sa cestujúci až na letisku dozvedia, že vládny špeciál letel inam

BRATISLAVA – Slovenské aerolínie zaviedli linku Bratislava – Košice v roku 1999. Najprv lietali svojím lietadlom, od vlani si na lety do Košíc prenajímajú vládny Jak 40. Lietajú každý pracovný deň.

BRATISLAVA – Slovenské aerolínie zaviedli linku Bratislava – Košice v roku 1999. Najprv lietali svojím lietadlom, od vlani si na lety do Košíc prenajímajú vládny Jak 40. Lietajú každý pracovný deň.

Ak stroj potrebujú ústavní činitelia, cestujúci sa o zrušení letu dozvedia väčšinou dopredu telefonicky. Môže sa však stať, že ich táto správa čaká po príchode na letisko. „Ak sa let náhle zruší pred víkendom alebo cez víkend, už nemáme možnosť oznámiť to klientom,“ povedali nám v Agenture Alex. Letenku síce stornujú bez poplatkov, no do Košíc musí pasažier cestovať vlakom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podľa generálneho riaditeľa Slovenských aerolínií Pavla Mladého sa lety rušia niekoľkokrát do mesiaca. V apríli napríklad dvakrát, ale do polovice mája už vedia o troch zrušeniach. Podľa Mladého je linka Bratislava – Košice pre aerolínie vyslovene stratová, no prevádzkujú ju, lebo dúfajú, že ide o investíciu do budúcna.

Linka bude mať význam, „ak sa tu raz zmenia nevýhodné podmienky v leteckej doprave a ak sa tu raz otvoria nové linky“. Drahú košickú linku podľa jeho slov nedokážu ťahať dlhodobo.

Spiatočná letenka stojí od 4590 do 7290 korún (plus letiskové poplatky 800–1000 Sk) v závislosti od termínu. Jednodňová letenka – ráno tam a večer späť – vyjde zhruba na sedemtisíc.

Po prezidentovej kritike minister dopravy Jozef Macejko oznámil, že vláda plánuje zrušiť clo na dovoz lietadiel a náhradných dielcov a znížiť dane pre leteckých prepravcov vrátane DPH. Podľa Schustera Macejko i Dzurinda súhlasia s jeho nápadom kúpiť pre vládu nové lietadlo. (ru)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 594
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 326
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 138
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 349
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 881
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 879
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 375
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu