Na služobné cesty najviac minie Mikloš

BRATISLAVA – Spomedzi piatich najvyšších členov vlády minie najviac peňazí na zahraničné pracovné cesty vicepremiér Ivan Mikloš. Vlani to bolo vyše 1,4 milióna korún, v čom sú zahrnuté zahrnuté aj diéty, vreckové, cena leteniek, ubytovanie, poisten

BRATISLAVA – Spomedzi piatich najvyšších členov vlády minie najviac peňazí na zahraničné pracovné cesty vicepremiér Ivan Mikloš. Vlani to bolo vyše 1,4 milióna korún, v čom sú zahrnuté zahrnuté aj diéty, vreckové, cena leteniek, ubytovanie, poistenie. Ivan Mikloš minul najviac, pretože bol niekoľkokrát na pracovnej ceste v USA.

Podpredseda vlády Pál Csáky minul 918-tisíc, dnes už odvolaný vicepremiér Pavol Hamžík 675-tisíc a štvrtý podpredseda vlády Ľubomír Fogaš 386-tisíc korún. Premiér Mikuláš Dzurinda vlani minul na zahraničné pracovné cesty necelých 150-tisíc. V tejto sume nie sú zarátané ceny leteniek, pretože premiér lieta do zahraničia špeciálom. Náklady na leteckú prepravu predsedu vlády financuje letecký útvar Ministerstva vnútra SR.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podpredsedovia vlády lietajú na zahraničné pracovné cesty bežnými leteckými linkami. Preto sú náklady Úradu vlády na zahraničné cesty napríklad pri Ivanovi Miklošovi papierovo vyššie, ale v skutočnosti štát zaplatí oveľa viac za premiérove lety, ibaže cez inú rozpočtovú kapitolu. Let vládnym špeciálom je omnoho drahší ako letenka na lietadlo pravidelnej linky. Premiér z bezpečnostných aj reprezentačných dôvodov musí lietať len vládnym špeciálom. Mikuláš Dzurinda zväčša cestuje špeciálom do zahraničia aj s niektorými poslancami, prípadne s novinárskym sprievodom. (rf)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 593
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 322
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 136
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 346
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 889
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 876
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 381
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu