dočkali minimálne. V priebehu šampionátu s čoraz ťažšie naloženou činkou divákov pribúdalo, tak citeľný deficit publika však v posledných rokoch nezaznamenal žiadny organizátor.
V predposledný deň ME bol nútený priznať sklamanie i prezident Európskej vzpieračskej federácie Waldemar Bazsanowski. „Chcelo to väčšie promotion,“ poznamenal Poliak, ktorý sa do čela európskeho vzpierania dostal pred dvoma rokmi. Inak však chválil – napriek drobným nedostatkom podľa neho organizátori svoju úlohu zvládli. „Trenčiansky šampionát bol pre náš šport dobrou reklamou, ktorej pomohol nielen historicky najväčší počet hodín televízneho prenosu, ale napríklad i prehľadná výsledková tabuľka, ktorej museli rozumieť i najväčší laici.“
Pri nástupe do funkcie Baszanowski sľuboval vyplácanie finančných prémií, na tie zatiaľ vzpierači čakajú márne. „Malo by sa tak stať už na jeseň tohto roku, keď sa na ostrove Guam budú konať majstrovstvá sveta.“
Po trenčianskych výkonoch majú Slováci na Guame reálne šance uspieť. V hale na Sihoti dosiahli viac, ako čakali. Danekovej zlato a dve striebra, Kutlíkov bronz, štvrté miesto Lukáča a piate Kováčovej sú výsledkom, akým sme sa už dlho nemohli hrdiť. Oveľa cennejší je však postoj našej špičky – v Trenčíne sa jej málilo. Cítili, že pri danej konkurencii môžu ísť vyššie. Daneková chcela zlato v dvojboji, Kutlík v nadhode a Lukáč bol po štvrtom mieste, ktoré je jeho životným maximom, celkom roztrpčený.
Generálny sekretár slovenského zväzu Roman Tatranský vyhlásil trenčianske ME za tohtoročný vrchol a finančne nákladnú účasť na Guame podmienil pravdepodobným zrušením jedného z kôl vzpieračskej ligy seniorov alebo žiakov, ale spomínané kvarteto by na MS nemalo chýbať. Guam by bol podľa Tatranského skôr za odmenu, aj jemu však prioritne záleží na tom, aby sa situácia z OH v Sydney, kam sa neprebojoval žiadny Slovák, viac neopakovala. Trenčianske vykročenie k aténskej olympiáde malo totiž v slovenskom podaní fazónu.
RASTISLAV HRÍBIK