Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Za triumf subaru a milión

Rakúšan Loitzl triumfoval v konečnom poradí Turné štyroch mostíkov v skokoch na lyžiach.

INNSBRUCK. Rakúsky skokan na lyžiach Wolfgang Loitzl sa stal celkovým víťazom 57. ročníka Turné štyroch mostíkov. Dvadsaťosemročný Štajerčan si definitívne zabezpečil prestížny honor vďaka triumfu na záverečnom podujatí v Bischoshofene, kde nadviazal na úspechy z Garmisch-Partenkirchenu i Innsbrucku a dovŕšil víťazný hetrik. Loitzl získal za triumf na Turné prémiu 33 000 eur (994 158 Sk)­ a špeciálny bonus v podobe luxusného automobilu značky subaru. Rakúšania sa naposledy tešili z celkového prvenstva na Turné v roku 2000, keď na tradičnom podujatí trium­foval Andreas Widhölzl.

Loitzl mal pred súťažou v Bischofshofene na čele priebežného poradia Turné náskok 15,8 b pred lídrom celkového poradia Svetového pohára Švajčiarom Simonom Ammannom. Na mostíku Paula Ausserleitnera prakticky rozhodol o osude Turné už v 1. kole, keď zaletel do vzdialenosti 142,5 m a usadil sa na čele s náskokom 9,7 b pred svojím krajanom majstrom sveta v letoch Gregorom Schlierenzauerom. Loitzl dostal za ukážkový telemark päťkrát najvyššiu možnú známku 20. V druhom kole pristál Loitzl na značke 141,5 m a zvíťazil s výrazným náskokom 16,8 b pred Ammannom, tretí skončil podobne ako v ouvertúre Turné v Oberstdorfe Rus Dmitrij Vasilijev.

Kostelič je skutočný smoliar, kvôli nemu prišli na Medvedí vŕšok davy fanúšikov a po roku skončil opäť druhý, tentoraz dokonca o centimetre. Bývalému majstrovi sveta však diváci aj tak pripravili frenetické ovácie.(tasr)

Výsledky záverečného podujatia Turné - Bischofshofen: 1. Loitzl (Rak.) 301,2 (142,5+141,5 m), 2. Ammann (Švajč.) 284,4 (137,5+140,5), 3. Vasiljev (Rus.) 279,2 (138,0+138,5) - konečné poradie: 1. Loitzl 1123,7, 2. Ammann 1091,1, 3. Schlierenzauer (Rak.) 1077,1 - celkové poradie v Svetovom pohári (po 11 pretekoch): 1. Loitzl 1123,7, 2. Ammann 1091,1, 3. Schlierenzauer 1077,1 b.