Streda, 21. november, 2018 | Meniny má Elvíra

Horoskop na rok 2009

V roku 2009 nás čakajú rôzne zmeny - niektoré budú k lepšiemu a niektoré k horšiemu. Ale každá z nich sa bude môcť posudzovať z rôznych uhlov pohľadu. A nakoniec aj to zlé bude na niečo dobré. Numerologicky je to rok 2, dvojka sa dá preložiť ako dobrota,

teda bude v nás prebúdzať chuť pomáhať, dávať a meniť naše myslenie k lepšiemu. No nebude to znamenať, že sa dáme niekým zneužívať či manipulovať, že nás vypočítaví ľudia budú citovo vydierať. Každý z nás bude mať možnosť pomôcť, ale aj sám získa podporu a pocit, že konečne aj iní vidia jeho problémy a chcú ich riešiť.

Hľadáte aktuálny horoskop? Každý deň aktuálny nájdete na http://zena.sme.sk/horoskop/


Baran

Baranom rok 2009 ponúkne dostatok výziev do boja a ani si nevšimnú, že ostatní sa akosi nevedia rozhodnúť a pohnúť z miesta. Vy sa pohnete hneď v januári, mladší z vás nájdu aj novú lásku, vhodného človeka, s ktorým budú môcť uvažovať hoci aj o spoločnom živote. Ale všeobecne to bude rok plný pracovných, investičných a finančných rozhodnutí, keď sa na mnohé staré väzby doslova „vykašlete“, lebo už nedokážete uspokojiť očakávania všetkých okolo. Darmo, aj vy predsa máte nárok na vlastné sny a keď sa konečne do ich realizácie pustíte, nesmiete sa dať zastaviť umrnčanými bojkami, ktorí sú na vás naviazaní. Nie preto, že nie je iná možnosť, ale len preto, že ste im to dovolili a naučili ich, že všetky ťažkosti ponesiete za nich. Vy ako ohnivé znamenie sa v tomto roku nemáte zastavovať pred prekážkami, ale odvážne ísť vpred, aj keď nebudete mať istotu, že to dopadne dobre. Verte svojmu inštinktu, svojim schopnostiam a talentu, vy ste vybavení dostatočne na akékoľvek boje a ani vaše zdravie vám nevypovie, takže niet dôvodu na obavy, pochybnosti či odklady. Vy zvládnete akúkoľvek situáciu, len sa neriaďte radami zbabelcov. V láske máte skvelé šance na upevnenie existujúcich vzťahov a osamelí aj na úplnú zmenu spoločenského života, zvíťazíte aj v citovom živote – ak si práve ten zvolíte ako svoju prioritu.

Býk

Býkom sa bude dariť, no najprv musia prijať niekoľko nevyhnutných zmien vo svojich plánoch. Zmierte sa s tým, že sa z vašich predstáv bude dať zrealizovať len polovica, rozbehnuté projekty dopadnú horšie, ako ste predpokladali, a nové sa ukážu ako príliš riskantné. Mnohí z vás budú musieť siahnuť na svoje rezervy, niečo predať a vyžiadať si aj to, čo ste požičali niekomu z rodiny. Ale nebudete nijako obmedzovaní vo vašich bežných výdavkoch, najmä vďaka tomu, že ste sa dobre zabezpečili, vy predsa nikdy nezabúdate na zadné vrátka. Máte z čoho čerpať, tak stačí, ak si dobre rozvrhnete vaše výdavky a hoci sa vaše príjmy znížia, nepocítite to tak ako iní vo vašom okolí. Pokiaľ ide o obchody a rôzne investície, nemali by ste sa do ničoho púšťať na vlastnú päsť, ale zakaždým sa spojiť s inými ľuďmi, vhodnými sú panny, levy, alebo barani. V súkromí ste na tom dobre, vaša rodina stojí za vami a hoci sem-tam budete terčom kritiky, nebude to mienené ako odsúdenie, iba ako upozornenie. Slobodní býci budú mať možnosť na vycestovanie za hranice, využite to, čaká vás tam nielen finančný úspech, ale aj šťastie v láske. Nedovoľte, aby ste prepásli takú šancu! Zdravie býkov je pevné, nehrozí im nejaké vážne ochorenie, len bežné, sezónne problémy. Starší by si však mali dať pozor na obličky – na čistenie organizmu a na trávenie, čo keby ste tak trochu zmenili váš jedálny lístok?

Blíženci

Blíženci sa nevedia dočkať nového roku. Dobre cítite, že na vás čakajú príjemné udalosti, pre vás to bude rok veľkého skoku vpred, keď sa mnohé z vašich pút pretrhnú a kotvy, ktoré vás držali pri zemi, sa uvoľnia. Vy dokážete sebe, aj iným, že nie je nikdy nutné vzdávať sa, že vždy je spôsob, ako uniknúť krachu, vyhnúť sa obmedzeniam a prekážky sú na to, aby ste ich obišli, či našli nový, originálny spôsob, ktorým sa s nimi porátate. Vaša smelosť, bystrý úsudok a odvaha vám získajú obdiv, podporu, nielen slovami, ale aj činmi a niekoľko ľudí sa dá vami zastupovať, budú chcieť od vás pomoc, radu, aby sa vyhli ťažkostiam. Nebráňte sa takejto priateľskej výpomoci, vo vás je vodcovský potenciál. Tento rok vo vás bude podporovať súcitnosť a toleranciu k iným ľuďom, lebo je pravda, že väčšinou odmietate pomáhať neschopným a nešikovným – to sa však teraz zmení. Pochopíte ich uvažovanie a nájdete spoločnú reč. Teda nielen finančne sa vaša situácia zlepší, ale aj pokiaľ ide o medziľudské vzťahy, môžete rátať s novými priateľmi. A slobodní aj s novou láskou, nie ste síce ľahko prístupní citovému vzplanutiu, nemáte na to dostatok času, no aj tak vás niekto dojme a zaujme až tak, že sa dáte citmi ovládnuť. Napriek vašim obavám z citových väzieb sa váš výber ukáže ako správny, môžete sa teda tešiť aj na úspech v láske. Starším blížencom sa vďaka novým známostiam a priateľom podarí vyriešiť aj problém s nejakými dedičskými záležitosťami a aj s bývaním, nájdete kompromis, ktorý uspokojí všetkých.

Rak

Raci sa v roku 2009 musia vyhnúť zbytočnému riziku. Dajte si pozor na to, s kým hovoríte o svojich plánoch, aj na to, do akej miery sa necháte inými ľuďmi usmerňovať. Problém bude aj v tom, komu veriť a na koho sa spoliehať, pretože aj tí, čo za vami stáli dlhé roky, budú musieť prehodnotiť svoje vlastné zásady. Opatrnosť pri každom rozhodnutí – to by malo byť pre vás celoročným mottom, potom sa dokážete vyhnúť krachom a sklamaniam. Lebo tie vás čakajú, keďže sa až príliš chcete uplatniť v kariére a finančnom svete a tam sa práve v tomto roku bude vyskytovať veľa klamárov a falošných odborníkov. A ani váš úsudok nebude úplne objektívny, teda ste vhodnou obeťou pre rôzne podvody. Snažte sa realizovať menej zásadných zmien, vyčkajte s vašimi plánmi na predaj či kúpu, alebo stavby, odložte sny do spodnej zásuvky a radšej premýšľajte. Od septembra sa však situácia začne meniť a ak by ste mali chuť na samostatné podnikanie, môžete to začať realizovať, lebo rok 2010 bude pre vás znamenať rok šancí na rýchle zbohatnutie. Aj preto by možno bolo vhodné, aby ste sa ešte tento rok zamerali na rôzne vzdelávacie kurzy, investovali do seba, do svojho vzdelania. V láske a súkromí tento rok nemôžete rátať s prílišnými úspechmi, všetko bude také zdanlivo pokojné, ale pocit porozumenia a harmónie – to vás nečaká, zakaždým narazíte na nejakú nejasnosť a protirečenie.

Lev

Levy sa alebo vyšvihnú, alebo padnú na dno. Rok 2009 bude o extrémoch. Nič nebude jednoduché, zakaždým sa budete rozhodovať jednoznačne, alebo áno, alebo nie. Za každé ostré slovo sa vám dostane rovnakého prístupu, ak budete útočiť, bude s vami okolie bojovať. Ak budete tyranskí, aj k vám sa budú tak isto správať, ak kritickí, pripravte sa na rovnako silné útoky. Ako budete volať, tak sa bude ozývať. Ale to nemusí byť pre vás až také ohrozujúce – ak vy sami začnete meniť svoje správanie, tak aj ostatní okolo budú k vám prístupnejší. Popremýšľajte teda nad tým, čo treba zmierniť a kde je nutné sa prispôsobiť, ak si to vy sami vyberiete ako spôsob a cestu riešenia problémov, bude to určite iné, ako keby ste k tomu boli donútení a dostávali sa pri styku s ľuďmi do bezvýchodiskovej situácie. Niekedy je lepšie ustúpiť, ako hnať všetko do kraja a potom sa zotavovať z rán, s ktorými ste nerátali. Lebo problém je v tom, že vy nechápete, do akej miery sú ľudia okolo vás citlivejší, nervóznejší a šialene odvážni, niekedy nemajú čo stratiť a vy ich svojím správaním budete viesť k nenávistným reakciám. Nežijete predsa na ostrove, musíte sa zmieriť s tým, že svet okolo bude voči vám naladený negatívne, rok 2009 vám proste nesvedčí do takej miery, ako ste boli zvyknutí. Kríza sa vás teda dotkne viac v medziľudských vzťahoch, v podnikaní, pri uzatváraní obchodov a pri domácich rozhovoroch. Vyhnite sa pyšným vyhláseniam a panovačnosti, len tak prežijete rok v znesiteľných podmienkach.

Panna

Panny by mali tento rok spomaliť tempo. Mnohé rozhodnutia z minulosti vás zaväzujú a ak chcete prežiť rok 2009 v pohode a bez strát, neberte si na plecia nič nové, nič prevratné, nič neznáme a nič časovo náročné. No, ale čo budete potom robiť? Vy predsa potrebujete napätie, stres, rôzne krízové chvíľky, aby ste si sami dokázali, že viete zvládnuť čokoľvek. Tento rok by ste sa však mali šetriť. Čo tak zamerať sa viac na postup na kariérnom rebríčku? To je oblasť, ktorú poznáte, kde aj vás poznajú, máte svoje názory, originálne myšlienky, ktoré by mohli zaujať ľudí na vyšších miestach – prečo by ste neboli radcami, motivátormi, usmerňovačmi? A nech to realizujú iní. Vy vymýšľajte. A zbierajte „body“, ktoré nakoniec povedú k vášmu lepšiemu ohodnoteniu, zaradeniu do vyššej kategórie, k postupu. V súkromí budete stáť pred zásadnými zmenami, je čas rozhodnúť sa, čo vlastne chcete a s kým chcete prežívať svoj život, do akej miery sa chcete prispôsobiť a čo od vás môže váš partner či partnerka očakávať. Dosť dlho to už ide do „stratena“, rozhodnite sa už, či to má pre vás cenu. Osamelé panny môžu rátať s láskou na pracovisku, nájdu si pre seba nový dôvod, prečo byť ešte viac v práci, ale nakoniec sa ukáže, že sa pomýlili. No aj tak to bude pre vás nezabudnuteľné obdobie. Zdravotne na tom budú panny dobre, akurát v lete vám hrozia rôzne nehody, úrazy, dbajte teda viac na opatrnosť – najmä ak budete na neznámych miestach. Žiadne riskantné skoky do vody alebo skratky pri turistike, zakaždým budete v ohrození.

Váhy

Vy sa v roku 2009 budete zaoberať najmä svojimi citovými problémami. Ste zverencami Venuše a tá vás bude oberať o sústredenie, koncentrácia bude len jedným smerom – na druhé pohlavie. Niektorí z vás budú vzťahy upevňovať, iní končiť, ďalší nadväzovať a každý z vás sa bude neustále „motať“ v láske a citoch, nedopovedaných vetách, napätie okolo sa bude dať krájať... Nič iné nebude mať vyššiu prioritu ako vaše vnútro, nech sa aj zrútia vaše plány alebo podnikateľské zámery. Je to tak, že keď nemáte jasno vo vašom súkromí, ani ostatné oblasti vášho života nie sú o.k. V tomto roku sa musíte pripraviť na rôzne výkyvy, na problémy s porozumením, váš živel vzduch vás bude ťahať stále za niekým iným, bez toho, aby ste dokázali niekomu niečo vysvetliť, budete meniť svoje nálady a záujmy. Nestálosť – to je slovo, ktorým by sa to celé dalo charakterizovať. A s tým bude spojených veľa hádok, sporov, smútkov, rozchodov, no aj nových nápadov a krátkych ciest mimo domova. Môžete získať to, po čom túžite, ale cena bude príliš vysoká. Tak skúste prehodnotiť, čo vlastne chcete viac.

Škorpión

Tento rok sa naplno môže uplatniť vaša podozrievavosť. Konečne sa nepomýlite, keď budete každému prisudzovať nejaké nekalé úmysly. Skutočne ich bude mať. A každý vás bude chcieť podviesť, zneužiť, dokonca vaši najlepší známi. Priatelia nie – tí vedia, čo by ich čakalo – dobre poznajú vaše škorpiónske pichnutia. Vy budete opatrní až príliš, predvídavo sa vyhnete úskaliam, vaše uvažovanie a analýzy zachránia kožu aj iným ľuďom, tak sa podeľte s vašimi víziami. Spoliehajte sa na vašu intuíciu, ale aj na praktické skúsenosti, ktorými vládnete, môžete nakoniec vyhrať nad všetkými. Práve vy máte na to, aby ste rok 2009 „osedlali“ a ukázali, ako sa dá zvládnuť hocijaká kríza, alebo problémy s ľuďmi, či v láske. Vy na všetko nájdete spôsob, radu, osvetlíte cestu blúdiacim. Darmo, kto bude s vami na jednej lodi, ten sa dostane do zeme zasľúbenej. Môžete rátať s dobrým zdravím, aj so šťastím v hre, dajte sa viesť vnútorným hlasom a urobte potrebné kroky, ak vás „to“ bude niekam ťahať. Výhra vás neminie!

Strelec

Bez vás by tento rok mnohým pripadal prázdny a fádny, vy zaženiete nudu, beznádej, smútok – vďaka vašej životnej iskre a optimizmu. Síce aj vy budete občas na dne, ale aj tam nájdete niečo na smiech, keď už nebude nikto a nič, tak sa zasmejete sami na sebe. Vy viete, že vás nič neohrozí a zakaždým sa to nejako utrasie. Aj tento rok to bude rovnako, vás zlomiť, to sa nikomu nepodarí. Ani právnikom, ani pri dopravných priestupkoch, ani kritické poznámky vašich nadriadených – nič z toho nebude mať silu obrať vás o dobrú náladu. Čo na tom, že máte menej ako minulé roky? Vy ste predsa žili kedysi skromne, tak sa k tomu vrátite, čo na tom, že povýšia niekoho iného – vy aj tak chcete mať viac času pre seba a svoje koníčky alebo - lásky. Lásky budú v tomto roku pre vás osudné. Toľko ponúk ste už dávno nemali, budete sa sami čudovať, že je o vás taký záujem. Ale – kto by vás nechcel? Ste pre svoje okolie lákadlom, vy osvetľujete tmavé zákutia a motivujete k vyšším výkonom, dodávate silu a odvahu. Lebo vy toho všetkého máte nadostač.

Kozorožec

Ste dosť zmätení z vlastných očakávaní, sami ani neviete, čo by ste chceli. Ani s kým a kam sa vlastne dať. Len sa neunáhlite, pre vás bude rok 2009 o mnohých chybách a omyloch, ak si nedoprajete dostatok času na precízne plánovanie všetkých krokov. Nesmiete sa dať zmiasť, nahovoriť na niečo, čo pre vás nebude mať význam, celkovo to bude vyhranený rok. Stačí jeden chybný krok a už sa dostanete do ohrozenia. Zrúti sa vám niekoľko istôt, oslabí vás aj jedno zdĺhavé ochorenie, budete mať problémy aj z finančnej stránky. Ale vy sa predsa nevzdáte – to neviete – vy sa dokážete pozbierať z toho najhoršieho. Váš živel zem je pre vás oporou, máte dostatok sebadôvery aj odvahy začať znovu, nesmiete sa ľutovať, napriek všetkému ste schopnejší a bystrejší než vaši protivníci. Mladším z vás sa na jeseň vydarí jeden pracovný plán, budete sa môcť rozvíjať aj v celkom novom odbore, aj preto by ste sa nemali dať odsúvať niekam na okraj spoločenského diania. V láske budete, žiaľ, celý rok ťahať za kratší koniec, nemôžete sa spoliehať ani na pochopenie, ani na porozumenie či na vernosť vašich blízkych.

Vodnár

Vodnári majú pred sebou rok nových možností. Iní sa ešte len budú rozospato rozhliadať a vy už budete naskakovať na tú správnu vlnu. Bez obáv sa pustíte do nových plánov, hoci si budú vyžadovať väčšie nasadenie, budete riskovať a aj keď sem-tam niečo stratíte, nebude to ani zďaleka také hrozné ako u iných ľudí. Vo vašom okolí budú padať hlavy, ale vy sa udržíte na vašich pozíciách, ba možno aj postúpite na uvoľnené miesta. To, čo si na seba naberiete, bude pre vás ľahké bremeno, tento rok vám umožní nájsť v sebe nové zdroje energie. A prečo? Lebo váš život dostane nový rozmer, sami cítite, že na vás čaká niečo nové, neznáme, ale nie nebezpečné, a najmä ste si nedávno overili, že nie ste na nič sami. Máte vo svojom okolí ľudí, ktorí vás podporujú, a tí vás podržia, aj keď vás váš živel vzduch bude unášať veľkou rýchlosťou. Mladší z vás sa zamilujú, darujete svoje srdce tej správnej osobe, už viazaní vodnári môžu svoju rodinu rozšíriť o ďalší prírastok a starší, ktorí sa nedávno sklamali, si v lete nájdu novú lásku. Máte sa teda na čo tešiť, rok 2009 pre vás bude výzvou a vy zvládnete všetky prekážky.

Ryby

Ryby sa nemusia obávať, aj keď celý rok 2009 bude pre vás „kolísavý“. Raz budete hore, raz dolu, no zakaždým to bude nad hladinou. Nehrozia vám životné katastrofy, ani ťažkosti so zdravím, či finančné suchoty. Problémom môže byť vaša dôverčivosť, ochota pomáhať iným, obetavosť a prílišná súcitnosť. Práve vy budete ľahkou obeťou pre rôznych podvodníkov, ale aj vy sami budete vedieť klamať, keď vás niekto alebo niečo pritisne k múru. Starším z vás sa podarí jeden skvelý obchod, od polroka by to s vami malo vyzerať dobre – vaša finančná bilancia bude výrazne v pluse. Mladšie ryby sa však celý rok budú namáhať bez toho, aby mali zaručený úspech. Mnohokrát si už budete myslieť, že je to celé v suchu, no v poslednej chvíli sa to zmení. A potom sa zase stanete obeťami nedorozumení, osočovania, intríg a zopár ľudí sa k vám obráti chrbtom. Nedočkáte sa ani pomoci od tých, ktorým ste vy doteraz chránili kožu, nakoniec sa sklamete aj v niekom z rodiny. Nuž, raz za čas sa aj na vás nalepí smola, premýšľajte preto racionálne, nečakajte viac, ako môžete dostať. Tento rok nič nebude také ako v minulosti, spoliehať by ste sa mali len na seba, neberte na seba zodpovednosť za iných a ani sami nečakajte, že sa dočkáte spravodlivosti, či dokonca pomoci bez dlhého prosenia. V láske to však bude lepšie ako donedávna, niektorí z vás sa odhodlajú k zásadnej zmene, je tu možnosť spoločného bývania, presťahovania sa do spoločného domčeka či bytu, ale aj pobyt a cesty mimo Slovenska – nebráňte sa spoločným plánom, je najvyšší čas, aby ste urobili pokrok aj tu.Vaša JuliIlustrácie

Hľadáte aktuálny horoskop? Každý deň aktuálny nájdete na http://zena.sme.sk/horoskop/


Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
 2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
 3. Superbaktéria zatvorila časť nemocnice, lieky na ňu nie sú
 4. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku
 5. Iba 1 z 10 ľudí uhádne tieto fakty o ikonických značkách
 6. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
 7. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
 8. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
 9. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
 10. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
 1. Ekonomická a multilaterálna diplomacia Mexika
 2. Záverečná konferencia projektu RECARE
 3. Forum & československá moderna
 4. Spolupráca Stavebnej fakulty STU na obnove hradu Krásna Hôrka
 5. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku
 6. Superbaktéria zatvorila časť nemocnice, lieky na ňu nie sú
 7. Iba 1 z 10 ľudí uhádne tieto fakty o ikonických značkách
 8. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
 9. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
 10. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
 1. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť? 22 637
 2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte! 17 598
 3. Platíte si poistenie domova zbytočne? 13 180
 4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch 11 973
 5. Dvaja Slováci dokázali zázrak. Ich listy chcú po celom svete 8 965
 6. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku 8 091
 7. Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní 6 476
 8. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať? 5 695
 9. Iba 1 z 10 ľudí uhádne tieto fakty o ikonických značkách 5 323
 10. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými 5 302

Neprehliadnite tiež

Stĺpček Beaty Balogovej

Aj kvôli Dankovi sa titul nosí ako nevkusná kravata

Dankova investícia do vzdelania devalvuje akadémiu

SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Lajčák označil požiadavku Danka nejsť do Marrakéšu za nezmysel

V Marrakéši sa pakt OSN o migrácii príjme.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Dankovi stačí aj doktorát plzenského typu (píše Michal Havran)

Toto sa nesmie diať ani v období praudy.