V článku Starostu zvolili cezpoľní z 22. novembra 2008 sme napísali, že „Voličov v Demänovskej Doline prihlasovala aj firma skupiny J&T“. V čase komunálnych volieb v roku 2006 však skupina J&T ešte cez spoločnosť 1. garantovaná nemala podiel v spoločnosti Jasná Nízke Tatry.
V pondelok 24. 11. sme v článku Markíze a JOJ sa seriály osvedčili nesprávne napísali, že sledovanosť Ordinácie v ružovej záhrade na Markíze dostáva k televízorom pravidelne viac ako milión divákov. Správne bola priemerná sledovanosť 700–tisíc divákov. Podobne sledovanosť seriálu Priateľky nie je 599–tisíc, ale 391–tisíc divákov. Pričom Kutyil s.r.o. a Panelák na JOJ majú vyššiu sledovanosť ako Priateľky.
V utorok 2. decembra sme v článku So zľavami z T-Mobile obchodujú načierno použili výraz nežné paušály. Správne mala veta znieť: To aj pri nižších paušáloch môže počas dvoch rokov znamenať úsporu takmer 15–tisíc korún (498 eur).
V článku Štátnu správu neminú Vianoce z 2. decembra sme neuviedli, že suma 900 miliónov korún bola v minulom roku úhrnnou výškou výdavkov na 13. a 14. plat pre policajtov, a teda nie len na 13. platy. V tom istom článku sme nesprávne uviedli meno hovorcu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Hovorca sa nevolá Ján Ľupták, ale Miroslav Lupták.
V stredu 3. decembra sme v článku Delovku čakal. Aj tak dostal gól napísali, že Marián Hossa dal gól v súboji proti Detroitu. Hossa dal gól Anaheimu, Detroit je jeho vlastné mužstvo.
V stredu sme zverejnili v článku Nástenku nájdete ťažko informáciu, že minister výstavby Marian Janušek vyvesil oznam o tendri 17. mája 2007 v sobotu. V skutočnosti bol v ten deň štvrtok.
V infografe k článku Dvaja americkí politici, ktorí riadia svet sme 3. decembra o Colinovi Powellovi napísali, že obhajoval útok na Irak zbraňami hromadného ničenia. Powell nikdy o použití zbraní hromadného ničenia nehovoril. Tvrdil, že ich má Irak, a preto treba zvrhnúť Saddáma Husajna.
Vo štvrtok 4. decembra sme v článku Mesto prorokov je zavreté. Osadníci bijú aj vojakov písali, že osadníci vzdorujú rozhodnutiu Najvyššieho súdu demolovať nezákonne postavený dom. V skutočnosti je dom kúpený, nie nelegálne postavený, súd rozhodol nie demolovať, ale povolil vláde osadníkov deložovať, až kým nerozhodne o vlastníctve domu nižší súd. Hebron je navyše označovaný ako mesto patriarchov a nie prorokov.
V článku Štát plytval peniazmi sme v piatok 5. decembra zle prepočítali sumu tri miliardy korún na eurá. Táto suma zodpovedá necelým 100 miliónom eur.
Podobnú chybu sme urobili aj v článku V obci nás pribrzdí päťdesiatka. Napísali sme, že 1300 eur je viac ako 39-tisíc eur. V druhom prípade malo byť viac ako 39-tisíc korún.
Ak ste našli v novinách chybu, dajte nám vedieť na opravy@sme.sk. Za chyby sa ospravedlňujeme.