Fritzla obvinili z vraždy dieťaťa

Rakúsky elektrikár sa bude pred súdom zodpovedať nielen z incestu, ale aj z vraždy chlapčeka, ktorého spálil v peci. Mal ho s vlastnou dcérou Elisabeth.

„Narodil som sa, aby som znásilňoval,“ povedal o sebe elektrikár Josef Fritzl, ktorému teraz hrozí doživotie.„Narodil som sa, aby som znásilňoval,“ povedal o sebe elektrikár Josef Fritzl, ktorému teraz hrozí doživotie. (Zdroj: ČTK/AP)

Rakúsky elektrikár sa bude pred súdom zodpovedať nielen z incestu, ale aj z vraždy chlapčeka, ktorého spálil v peci. Mal ho s vlastnou dcérou Elisabeth.

ST. POLTEN, BRATISLAVA. Až tritisíckrát znásilnil vlastnú dcéru, nemal žiadnych komplicov a podľa expertíz psychiatrov je za svoje činy plne zodpovedný.

K týmto záverom dospela rakúska prokuratúra, ktorá včera po dlhých prípravach a zhromažďovaní dôkazov obžalovala Josefa Fritzla (73) z incestu, nedobrovoľného väzenia, zotročovania i vraždy. Vyšetrovací spis má celkovo 1500 strán.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Elektrikár držal celých 24 rokov v domácom väzení v Amstettene vlastnú dcéru Elisabeth, s ktorou splodil sedem detí. Jedno z nich zomrelo, pričom štátna zástupkyňa je presvedčená, že keby sa mu dostalo adekvátnej zdravotnej starostlivosti, mohlo prežiť.

Fritzl tvrdí, že dieťa sa narodilo už mŕtve a jeho telo preto spálil v peci. Podľa odborníkov bude veľmi ťažké dokázať, že klame. Otrasný príbeh sa dostal na verejnosť v apríli, potom čo jedno z detí vážne ochorelo a muselo ísť do nemocnice.

Elisabeth má teraz štyridsaťdva rokov a spolu s deťmi žije na utajenom mieste pod dohľadom psychológov. Tri z detí nikdy nevideli denné svetlo, ďalšie tri vychovával Fritzl spolu s oficiálnou manželkou normálne v dome.

Súdny proces by sa mal podľa rakúskych médií začať vo februári budúceho roka. Josefovi Fritzlovi za jeho vyčíňanie hrozí doživotný trest. (hud, čtk)

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 594
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 326
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 138
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 349
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 881
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 879
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 375
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu