BRATISLAVA. Lewis Hamilton mohol byť majstrom sveta už pred rokom. Svoju šancu nevyužil. V posledných pretekoch sezóny doplatil na rivalitu v tíme s Fernandom Alonsom a na vlastnú horlivosť. Pritom pred pretekmi mal pohodlný náskok sedem bodov.
Postačovalo mu piate miesto, v cieli brazílskej Veľkej ceny však bol až siedmy. Rovnako je to aj teraz. Dvadsaťtriročný Hamilton však tvrdí, že po roku je pokojnejší a silnejší.
„V Brazílii to bude podobné ako posledné preteky v Číne. Ale som určite pokojnejší a v dobrej kondícii sa ukazuje aj naše auto,“ povedal Hamilton pre BBC. Jedným z dôvodov, prečo pred rokom prišiel o titul majstra sveta, bola silná rivalita medzi ním a Fernandom Alonsom. Španiel chcel získať tretí titul v rade. No nedarilo sa mu a začal ho zdolávať nováčik Hamilton. Postupné napätie medzi pretekármi prerástlo v otvorenú nenávisť.
Teraz je v McLarene pokoj. Tímová dvojka Fín Heikki Kovalainen sa podriaďuje tímovej réžii.
„Posledné preteky sú ako ťažký výstup na horu, myslím si, že Lewis pochopil, že potrebuje disciplínu, aby sa dostal na vrchol,“ povedal Damon Hill pre BBC.
„Nesmieme zabúdať, že tento chlapec je vo formule 1 len druhú sezónu. Lewis sa učí na svojich chybách,“ povedal Hill.
Autor: sb