O Durayovi chcú rozhodnúť jemne

Podpredseda SMK József Berényi si myslí, že Miklós Duray by mal dostať len jemný trest. A to vo forme vyhlásenia, nech sa už niečo podobné neopakuje.

BRATISLAVA. SMK rieši problém so svojím podpredsedom pre stratégiu Miklósom Durayom klasickým spôsobom. Predseda SMK Pál Csáky ani Duray nezdvíhajú telefón a poslanci SMK nechcú byť danou témou otravovaní.

Duray bol cez víkend účastníkom dopravnej nehody, po ktorej odmietol fúkať. Keďže má imunitu, nič sa mu nestalo.

Csáky nevie, čo dodať

Predseda strany Pál Csáky odmietol odpovedať na akékoľvek otázky.

„Pán Berényi a pán Bárdos sa už k tomu vyjadrili, ja už neviem, čo k tomu dodať. Ľutujem, že sa to stalo a som rád, že nikto nebol zranený,“ zmohol sa Csáky iba na sms správu, ktorú poslal do redakcie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Bárdos aj Berényi cez víkend povedali, že poslanec by sa v takýchto prípadoch nemal odvolávať na imunitu. K samotnému Durayovi sa vyjadrovať nechceli.

Včera však Berényi načrtol, ako sa strana s problémom vyrovná.

„Na každom predsedníctve preberáme aktuálnu situáciu, to bude aj teraz. Nečakajte nijakú senzáciu, vyvodíme konzekvencie, tak ako vždy.“ Ako by mohla konzekvencia voči Durayovi vyzerať? „Konzekvencie môžu byť aj jemné. Že nech sa to neopakuje, napríklad,“ povedal Berényi. Podľa neho by takéto vyhlásenie bolo postačujúce.

Na rokovanie predsedníctva je zvedavý aj Csákyho otvorený kritik v strane Zsolt Simon. „Pán strategický podpredseda sa rozhodol strategickým spôsobom. Táto stratégia je opakovaná. Teraz by sa malo predsedníctvo zamyslieť nad tým, či strana smeruje správnym smerom a či má na čele takých ľudí, ktorí ju správne reprezentujú,“ povedal Simon.

SkryťVypnúť reklamu

Duray už podobne odmietol fúkať pri policajnej naháňačke pred dvoma rokmi. Na to, že Csáky mlčí, Simon povedal, že spojenectvo Csákyho a Duraya je tiež strategické.

Durayova verzia je neistá

Polícia Durayovu nehodu stále vyšetruje. Verzia poslanca je však neistá. Políciu po nehode zavolal on sám.

Keď prišla hliadka na miesto, našla Duraya v Podunajských Biskupiciach s autom mimo cesty. Škodu na Durayovom aute odhaduje vyšetrovateľ na sedemdesiattisíc korún. Duray tvrdil, že bol nútený vyhnúť sa vozidlu, ktoré mu vošlo do protismeru. Polícia však podľa informácií SME stále nezistila, o aké vozidlo by mohlo ísť a neexistuje jediný svedok, ktorý by poslancovu verziu potvrdil.

„Hľadáme svedkov nehody. Pokiaľ by nejakí boli, nech sa prihlásia,“ povedala bratislavská policajná hovorkyňa Alena Toševová.

SkryťVypnúť reklamu

Zákon o priestupkoch síce hovorí, že na poslancov sa nevzťahuje imunita, ak spáchajú priestupok pod vyplyvom alkoholu, ale práve preto, že Duray odmietol fúkať, polícia mu to, že bol pod vplyvom alkoholu, nevie dokázať a prípad bude musieť odložiť. Ak odmietne fúkať bežný občan, polícia naňho hladí pri ukladaní trestu za priestupok ako na opitého.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 592
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 343
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 904
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 873
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu