BRATISLAVA. Ďalšie tri projekty v Keni, dva v Bosne a Hercegovine a po jednom v Afganistane, Ukrajine, Bielorusku a Kazachstane získali podporu zo slovenskej rozvojovej pomoci. Schválené projekty získajú spolu 40 miliónov korún (vyše 1,3 milióna eur). Agentúra už skôr zverejnila, že na projekty do Srbska rozdelí 55 miliónov korún (vyše 1,8 milióna eur). V Keni chceme napríklad podporiť podnikanie vidieckych žien, odmínovanie v Bosne a Hercegovine, v Afganistane presídlencov a v strednej Ázii projekt Genetika pre Kazachstan. (sita)
Spor o rozhlasové koncesie sa končí
BRATISLAVA. Spor Slovenského rozhlasu so spoločnosťou Lawyer Partners o vymáhanie koncesionárskych poplatkov sa chýli ku koncu. Okresný súd Bratislava I rozhodnutie vyhlási v pondelok. Bývalé vedenie rozhlasu včera na súde tvrdilo, že zmluvy so spoločnosťou boli platné a tá mala právo vymáhať okrem nezaplatených poplatkov i vysoké sankcie. Súčasné vedenie však zmluvy označuje za neplatné. Zástupcovia firmy vyhlásili, že ak by rozhlas spor vyhral, budú od neho žiadať odškodné vo výške pomaly pol miliardy korún (16,6 milióna eur). (čtk)
Eurofondy vraj čerpáme nejasne
BRATISLAVA. Občianske združenie Priatelia Zeme-CEPA kritizuje ministerstvá za netransparentné spravovanie peňazí z fondov Európskej únie. Aktivisti upozornili, že súčasná verejná kontrola čerpania prostriedkov a informovanie o schválených projektoch nie sú dostatočné. Ministerstvo výstavby, ktoré
zastrešuje čerpanie eurofondov, nechcelo včera reagovať. Slovensko môže z Európskej únie získať v rokoch 2007 až 2013 vyše 11 miliárd eur (asi 342 miliárd korún).