PRAHA. Česká pošta odhalila v pohraničnom meste Břeclav podvodníkov vo svojich radoch. Dvaja jej pracovníci podľa denníka MF Dnes vykrádali zásielky smerujúce najmä na Slovensko. Ukradli spolu asi štvrť milióna českých korún najmä slovenským robotníkom, ktorí posielali svoje výplaty domov v hotovosti. Pošta bežne doručuje peniaze zloženkami.
(juk)
Prokurátor opäť pred súdom
BRATISLAVA. Kauza lučeneckého prokurátora Milana V. sa dnes vracia pred Špeciálny súd v Pezinku. Muž je obžalovaný z prijímania úplatku, marenia úlohy verejného činiteľa a podplácania. Spolu s prokurátorom Milanom V. je z podplácania
obžalovaný aj podnikateľ Pavol P. a z prijímania úplatku policajt Ján V. Prokurátor podľa obžaloby Pavlovi P., ktorý spôsobil dopravnú nehodu, vybavoval prostredníctvom policajta Jána V. negatívny výsledok skúšky na alkohol. Za to si mal Ján V. vypýtať od podnikateľa 10-tisíc korún (331 eur). (sita)
Rozdelia licencie pre rádiá
BRATISLAVA. Rada pre vysielanie a retransmisiu včera vyhlásila nové konanie na pridelenie terestriálnych frekvencií. Podľa internetovej stránky rady ide o 26 frekvencií v okolí väčších miest. Uchádzači môžu žiadosť o licenciu podať do 17. októbra. Najväčší výkon majú frenkvencie pri Bratislave a Banskej Bystrici. (juk)
V Trebišove unikal decht
TREBIŠOV. Na trebišovskej železničnej stanici včera museli zasahovať pri úniku nebezpečnej látky hasiči. Z cisternového vozňa unikali destiláty z uhoľného dechtu. Hasiči museli stanicu uzavrieť a pri záchranných prácach použili aj dýchacie prístroje a chemické obleky. Čiastočne vypli aj trolejové vedenie. Cisterna do stanice prišla z Voján a smerovala do Česka.
Autor: lyv