Srbi prišli po výhru

Svetová trojka nevyužíva v Bratislave rady svojho osobného trénera Vajdu.

Novak Djokovič po včerajšej tlačovej besede.Novak Djokovič po včerajšej tlačovej besede. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Hoci je na papieri nehrajúcim kapitánom tímu Srbska v Davisovom pohári Bogdan Obradovič, v skutočnosti ho vedie jeho poradca Niki Pilič. Skúsený odborník mal pod taktovkou aj včerajšiu tlačovku srbských tenistov v Sibamac aréne. Aj keď otázok ešte bolo dosť, Pilič zavelil po 25 minútach odchod. Rodák zo Splitu už priviedol k triumfu v Davisovom pohári Nemecko (1988, 1989, 1993), Chorvátsko (2005) a teraz to má v pláne aj so Srbskom.

Barážový zápas Slovensko – Srbsko o účasť v 16­člennej svetovej skupine sa hrá cez víkend.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Zápas berú veľmi vážne

„Do Bratislavy sme si prišli po víťazstvo, aby sme zostali v elitnej skupine,“ povedal bez okolkov Nenad Zimonjič, štvrtý hráč svetového rebríčka vo štvorhre. „Sme tu už od nedele, aby sme si zvykli na prostredie, na kurt.“

Srbi sa do baráže dostali po prehre v 1. kole svetovej skupiny v Rusku 2:3, kým slovenský tím je v nej po aprílovom víťazstve v 2. kole zóny nad Gruzínskom 4:1.

„Máme tu päť hráčov, pretože súboj so Slovenskom berieme veľmi vážne,“ zdôraznil kapitán Obradovič. Okrem svetovej trojky Novaka Djokoviča má v príprave aj Janka Tipareviča (43. v ATP), Viktora Troického (65.), Borisa Pašanského (151.) a spomínaného špecialistu do štvorhry Zimonjiča. S Piličom určia zostavu až pred dnešným žrebovaním.“

SkryťVypnúť reklamu

„Opičky“ už nerobí

„Podľa rebríčkového postavenia sme favoritmi, ale slovenský tím nepodceňujeme. Máme pred ním rešpekt,“ vravela hviezda srbského tímu Djokovič. „Môže to byť celkom vyrovnané stretnutie.“

Djokovič sa pred dvoma týždňami na poslednom grand­slamovom turnaji roka US Open sťažoval na únavu, dokonca ho v zápase ošetrovali na kurte. V Bratislave však už trénuje naplno, plne sa koncentruje na tenis.

„Je to vyčerpávajúca sezóna, v New Yorku som bol unavený. Po US Open som si dobre oddýchol a už sa teším na Davis Cup,“ poznamenal 21-ročný Belehradčan. Zopár divákov na tréningu v Sibamac aréne aj včera márne čakalo, či ich Djokovič na dvorci nepoteší napodobňovaním známych tenistov. Keď vlani „zahral“ Nadala, Roddicka, Hewitta či Šarapovovú a zábery z kamery sa dostali na internet, na stránke youtube.com patrili medzi najsledovanejšie.

SkryťVypnúť reklamu

Vajdu ešte nenavštívil

„S tým už prestal. Nie každý chápal jeho zábavu tak, ako to Novak myslel,“ vysvetľoval Djokovičov tréner Marián Vajda. „Teraz sa sústreďuje už len na tenis.“

Vajda vedie najlepšieho srbského tenistu od leta 2006, vtedy bol Djokovič vo štvrtej desiatke svetového rebríčka. „S Mariánom máme výborný vzťah,“ prízvukoval tenista prezývaný Nole. „Teraz som však v daviscupovej reprezentácii a v Bratislave nedostávam od neho žiadne rady. Nebolo by to korektné voči slovenskému tímu.“

Vajda pozval Djokoviča na návštevu k sebe domov, ale zatiaľ k nej nedošlo. „Mal prísť v utorok, no potom sa ospravedlnil, že po tréningu ho čakajú ešte povinnosti v tíme. Vidieť, že aj tento zápas berie veľmi zodpovedne,“ vravel slovenský tréner.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: Ondrej Gajdoš © SME

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 344
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 912
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 690
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 169
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 751
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 218
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 696
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 607
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu