VYSOKÉ TATRY. Poslanci zastupiteľstva Vysokých Tatier schválili zámer o zrušení sporného predaja pozemku podnikateľovi Ladislavovi Hadnagyimu. Tomu v júli odklepli pozemok pri hoteli Slovakia za cenu 2500 korún (83 eur) za štvorcový meter.
Spoločnosť J&T za parcelu vtedy ponúkala dvojnásobok a hlasovanie poslancov o predaji označila za korupčné. Poslanci operáciu na štvrtkovom rokovaní nazývali opravou chyby.
Zrušiť predaj však mohli len so súhlasom podnikateľa Hadnagyiho. Ten súhlasil s podmienkou, že mu mesto predá iný menší pozemok pri Vile Tatry v Tatranskej Lomnici za cenu 1600 korún (53 eur) za štvorcový meter. Oproti prvému pozemku ide o cenu o 900 korún nižšiu.
Navrhovateľ sporného predaja poslanec Igor Plučinský za svojím hlasovaním z júla stojí. „Neľutujem ho,“ povedal
Inak to vidí jeho kolega Milan Maník, ktorý v júli tiež hlasoval za. „Bola to chyba. Ale tú sme, myslím, elegantne napravili,“ povedal.
Mesto si chce znovunadobudnutý pozemok ponechať vo svojom vlastníctve. So skupinou J&T ho zamýšľa využiť na spoločný projekt. Neoficiálne sa hovorí o novom obchodnom korze.