Organizátori nepustili svojich

Dopingoví komisári si vyžiadali od šéfov výprav na minútu presný harmonogram športovcov, kde sa budú v dejisku olympiády pohybovať. Telefonoval nám to šéf slovenskej misie Vladimír Miller.

PEKING, BRATISLAVA. Lekárka slovenskej výpravy Katarína Bergendiová vypisovala včera štyri hodiny presný dotazníkový itinerár, kde môžu dopingoví komisári pretekára zastihnúť.

„Chceli to na minútu presne. Kto bude odkedy dokedy spať, kedy pôjde na raňajky. Aj presné miesta, kde sa bude zdržovať vo voľnom čase,“ referoval Vladimír Miller.

Komisári sa zaujímali aj o tých reprezentantov, ktorí sú ešte doma. Miller odhaduje, že kontrole sa nevyhne každý druhý športovec. V Pekingu rátajú s vyhodnocovaním päťtisíc odberov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Lejak

Príroda sa nad Číňanmi zmilovala. Aspoň zatiaľ. „Včera lialo ako z krhly. Ovzdušie sa prečisťuje. Vodní slalomári napriek dažďu trénovali naplno. Prišiel už kouč Eleny Kaliskej Peter Mráz i jachtár Patrik Pollák. Ten však, po vybavení si všetkých náležitostí, cestuje do prístavu Čchintao, 690 kilometrov od Pekingu,“ povedal Miller. „Olympijská dedina sa pomaly plní, hoci nie nejako výrazne. Do okien sme si už vyvesili slovenské vlajky. Oficiálne vztyčovanie sme si však naplánovali na piateho augusta.“ Napriek momentálnemu zlepšeniu podmienok od smogovej hrozby, si skôr viac ako menej pretekárov do Pekingu iba „odskočí“ na súťaže.

Američania, Švédi, Brazílčania a Nemci napríklad prídu na súťaže doslova na otočku.

Prídu z tréningových kempov roztrúsených po Japonsku a južnej Kórei. Favorizovaní americkí atléti bývajú v Daliane, prístave vzdialenom stovky kilmetrov od čínskej metropoly.

SkryťVypnúť reklamu

Bez povolenia ani krok

Slovenskí rýchlostní kanoisti, ktorí majú preteky v druhej polovici OH, odletia do Pekingu 12. augusta. Súťaže sa im začínajú osemnásteho.

Vladimír Miller sa včera zúčastnil na stretnutí šéfov všetkých misií. Dozvedel sa bizarný prípad.

„Taliani chceli hrať prípravný zápas s domácimi futbalistami. Európania nastúpili, zistili však, že sú bez súpera. Číňanov nikde. Na každý štadión treba extra povolenia. Neexistuje univerzálna akreditačná karta všade. Taliani povolenie mali, Číňania nie. Organizátori ich do priestoru štadióna nepustili.“

Číňania dodržujú predpisy úzkostlivo. Doplatili na to českí vodní slalomári. Keď prišli na kanál Šunji, aby si zatrénovali, nechceli ich pustiť do areálu bez povolenia, píše iDnes.cz. Pointa je v tom, že to sa dávalo práve v budove vo vnútri športoviska.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: pf

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 534
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 208
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 908
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 952
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 857
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 809
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 467
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu