Skupina BViedeň
dnes 20.45 h
VIEDEŇ. Nemci majú naďalej všetko vo svojich rukách a proti domácemu tímu im na postup stači aj remíza.
Rakúšanom nezaručuje za určitých okolností účasť vo vyraďovacích bojoch ani víťazstvo. V tom prípade bude záležať na výsledku paralelného stretnutia medzi Poľskom a Chorvátskom.
Nedávna história hovorí jasne v prospech Nemecka. Európski šampióni z roku 1996 vyhrali nad Rakúšanmi vo všetkých štyroch posledných vzájomných stretnutiach, zhodne prípravných, s impozantným skóre 17:4.(sita)
Predpokladané zostavy
Rakúsko: Macho - Garics, Hiden, Pogatetz, Stranzl - Ivanschitz, Aufhauser, Leitgeb, Korkmaz - Harnik, Linz.
Nemecko: Lehmann - Fritz, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Borowski, Frings, Ballack, Hitzlsperger - Klose, Podolski.
Poľsko – Chorvátsko
Skupina BKlagenfurt
dnes 20.45 h
KLAGENFURT. V základnej zostave Chorvátska sa určite neobjaví nikto z kvinteta Robert Kovač, Srna, Šimunič, Modrič a Leko, ktorí majú po jednej žltej karte. „Riziko akéhokoľvek zranenia chceme stlačiť na minimum, určite však zápas nevypustíme, urobíme všetko pre víťazstvo. Nie pre Rakúsko či Nemecko, ale pre nás,“ dodal S. Bilič.
Poliaci musia vyhrať aspoň o dva góly, pretože za určitých okolností bude o umiestnení Rakúska a Poľska rozhodovať práve skóre. Okrem toho Rakúšania musia zdolať Nemcov, nie však vysokým gólovým rozdielom.(sita)
Predpokladané zostavy:
Poľsko: Boruc - Wasilewski, Jop, Bak, Žewlakow - Lewandowski, Dudka, Krzynówek, Saganowski - Roger, Smolarek.
Chorvátsko: Pletikosa - Čorluka, Šimič, Kněževič, Pranjič - Vukojevič, Pokrivač, Leko, Rakitič - Klasnič, Kalinič.