Majský je po roku opäť pred súdom

Obvinený v kauze tunelovania BMG a Horizont David Brtva na súd neprišiel. Ospravedlnenie od lekára Špeciálny súd neuznal, a dal mu pokutu.

Oproti vlaňajšku (fotografia dole vznikla vlani v apríli) pôsobí Majský zdravšie.Oproti vlaňajšku (fotografia dole vznikla vlani v apríli) pôsobí Majský zdravšie. (Zdroj: SITA)

PEZINOK. Špeciálny súd mal včera po roku opäť pojednávať v kauze tunelovania skrachovaných nebankových subjektov BMG a Horizont.

Tentoraz nechýbal hlavný obžalovaný Jozef Majský, neprišiel však David Brtva. Preto súd pojednávanie odročil.

Neznáma choroba

Po svojom obhajcovi Romanovi Maťašovskom poslal Brtva lekárske potvrdenie, že je práceneschopný. Vystavil mu ho lekár v Česku, v Újedze pri Brne. Na potvrdení chýbala konkrétna diagnóza, aj termín, dokedy asi bude práceneschopný.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Brtvova matka na pojednávanie prišla, ale ani ona nevedela, čo jej synovi je. Naposledy s ním bola asi pred mesiacom a vtedy nebol chorý. „Je to náhle,“ povedala matka, podľa ktorej nejde o žiadne obštrukcie.

Podrobnosti o zdravotnom stave svojho klienta nevedel povedať ani Maťašovský.

Senátu sa preto Brtvovo ospravedlnenie zdalo nedostatočné a dal mu 30-tisícovú pokutu.

„Najjednoduchším a najprimitívnejším spôsobom, s čím už máme skúsenosti asi tri roky, je vyhadzovať PN,“ povedal prokurátor Ján Šanta. „Dúfam, že to nie je začiatok scenára postupného plánovaného onemocnenia ďalších obžalova­ných.“

Majský: Som nevinný

V minulosti na pojednávaniach chýbal najmä Majský, až dovtedy, kým neskončil vo väzbe. Na slobode je necelý polrok. Včera prišiel na súd na poslednú chvíľu. Priviezol ho jeho obhajca Peter Filip, s ktorým si počas prestávky zapálil aj cigaretu.

SkryťVypnúť reklamu

Polročný pobyt mimo väzenia Majskému prospel. Bol zhovorčivejší ako vlani. „Som nevinný. Vôbec som s tým nič nemal.“ Opakuje, že ide o politickú kauzu. Majského, Brtvu a Patrika Pachingera pred rokom Špeciálny súd za tunelovanie BMG a Horizontu odsúdil.

V októbri rozsudok, podľa ktorého by si mal Majský odpykať najvyšší, 12-ročný trest, zrušil Najvyšší súd.

FOTO – ČTK

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  4. Probiotiká nie sú len na trávenie
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  8. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 305
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 652
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 685
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 351
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 842
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 251
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 764
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 527
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu