Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Trenčín – Slovan 3:1, stav série 2:1

¶Dôležitú bitku o vedenie v sérii zvládli lepšie Trenčania. Pomohla im výborná prvá tretina, ale aj nepochopiteľne zahodená tutovka hosťujúceho Pišteka.

Dukla udrela v 15. min. Akciu po osi Malinský – Nemec zakončil do prázdnej bránky Kóňa. Nádherný gól.

Ešte do prestávky poistil vedenie Húževka a keď po nej zvýšil Král už na 3:0, so Slovanom to vyzeralo zle. V polovici však vrátil hostí do zápasu gól Hujsu. Tempo pokleslo a Slovan vyrovnal hru.

V poslednej časti však nedokázal streliť ani kontaktný gól a nepomohla mu k nemu ani deväťdesiatsekundová hra bez brankára.

Góly: 15. Kóňa (Malinský, V. Nemec), 18. Húževka (Hanzal, V. Nemec), 25.V. Král (Kollár) – 29. Hujsa (Kuľha, Pavlas). Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali Ország, P. Grečko, vylúčení: 5:5, Hanzal 5+DKZ – Hruška 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Tretiny: 2:0, 1:1, 0:0. Hviezdy zápasu: Kováč – Kóňa – Král.

Trenčín: V. Kováč – Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban -– Hanzal, Kóňa, V. Nemec – Pardavý Kollár, V. Král – Čacho, Húževka, S. Saliji – O. Ďuriš, Marek Haščák, Kútny. Slovan: Hovi – Pavlas, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, L. Bohunický, Huba – Kuľha, Kapuš, Hujsa - Uram, Pištek, Döme -– Lažo, Hreus, Kropáč – J. Sýkora, Baček, Kokavec.