Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Prvá liga

Víkendové 21. kolo druhej najvyššej futbalovej súťaže bolo kolom duelov tabuľkových susedov.

Humenčana F. Kundru (vpravo) bránia Trebišovčania Sninský (uprostred), M. Petričko (vľavo) a M. Hoffman.Humenčana F. Kundru (vpravo) bránia Trebišovčania Sninský (uprostred), M. Petričko (vľavo) a M. Hoffman. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Zápas prvého s druhým priniesol len futbalový odvar, ani súboj tretieho so štvrtým nemal víťaza, až stretnutie piateho so šiestym prinieslo víťazstvo hostí v Michalovciach a Rimavská Sobota tak preskočila svojho súpera v tabuľke. V dôležitom súboji o záchranu uhájilo Humenné 10. miesto v priamom súboji s Trebišovom. So šiestich stretnutí skončili až štyri remízou.

Program 22. kola

Sobota 22. marca, 15.00: Prievidza - Podbrezová, Prešov - Košice B, Šaľa - Michalovce, R. Sobota - Humenné, Trebišov - Lučenec, Inter - St. Ľubovňa.

Podbrezová - Prešov 0:0

Pred 2500 divákmi rozhodoval Jaška, žlté karty Tomko, Piatka, Turňa - Josl, Kaplán.

Technicky vyspelejší hostia si počas celého zápasu nevypracovali ani jednu vyloženú gólovú šancu. Domáci, ktorí hrali slabšie najmä v strede poľa, sa do šestnástky Prešovčanov dostávali tiež iba sporadicky.

Lučenec - Inter 1:1 (0:1)

Góly: 48. Vaculčiak - 16. Guľa. Pred 1450 divákmi rozhodoval Kráľovič, žlté karty Golian, Gonos - Majtán, Petrán.

Domáci mohli už v 13. min vyhrávať 2:0, keď najprv Boháčik hlavou opečiatkoval brvno a neskôr Golian hlavou loptu do siete nedopravil. V 16. min urobil hrúbku na hranici

pokutového územia Libič, ktorú Guľa zužitkoval. Úvod druhého dejstva vyšiel domácim na výbornú, z hranice šestnástky pálil do brvna Kamendy a odrazenú loptu poslal do siete Vaculčiak.

Michalovce - R. Sobota 0:1

Gól: 85. Pisár. Pred 821 divákmi rozhodoval Vnuk, žlté karty Čavojský, Ruskovský, Gerich (všetci domáci). Polčas 0:0.

V chladnom počasí sa hral futbal dobrej úrovne. Hostia pôsobili futbalovejšie a o svojom víťazstve rozhodli, keď sa po chybe domácej obrany a kurióznom góle tešil Pisár. Hostia sa mohli tešiť už aj v 65. min, no domáci gólman Hrdina chytil Pisárovu jedenástku.

Košice B - Šaľa 1:1 (1:0)

Góly: 3. Juhár - 78. Šajbidor. Pred 100 divákmi rozhodoval Samotný, žlté karty Smrek - Klusa, hralo sa v Ličartovciach.

Zápas bol od samého začiatku zaujímavý a diváci sa mali na čo pozerať. Domáci sa ujali vedenia už v tretej minúte, keď sa pekným volejom presadil Juhár. Hostí to nezlomilo, mali viacero šancí, ale výborného brankára Pulena prekonal až na konci zápasu Šajbidor, ktorý sa v pokutovom území presadil presnou hlavičkou. V rušnom závere sa už ani jedno z mužstiev strelecky nepresadilo.

S. Ľubovňa - Prievidza 2:2 (1:0)

Góly: 14. Stieber, 83. Pavlišin (11 m) - 70. Otočka, 90. Poliaček. Pred 1070 divákmi rozhodoval Fajčík, žlté karty Križák, Andraščík, Mižák - Oravec, Oršula, Urgela, červená karta 89. Mižák (domáci).

Domáci, po výmene trénera, mali viac z hry počas celého duelu. Keď sa už zdalo, že v zápase naplno zabodujú, vyrovnal po úmyselnej ruke Mižáka a následnom priamom kope Poliaček.

Humenné - Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 15. Andraščík, 48. Šoltis - 47. Tomko. Pred 850 divákmi rozhodoval Hádek, žlté karty Gibala, Mikulanin, Mich. Pyrka, Kundra, Andraščík - Tomko, Aľušík, Tomovčík, Rusnák.

V zemplínskom derby sa hralo do prestávky iba na trebišovskej polovici. Domáci si vytvorili drvivý tlak, z ktorého však vyťažili iba jediný gól, keď roh Šoltýsa usmernil Andraščík. O osude stretnutia rozhodol úvod druhého dejstva. Hostia už v 47. min hlavičkou Tomka vyrovnali, ale ich radosť trvala len minútu, keď humenským gólom skončila spolupráca Gibala - Šoltýs. V závere podržal domácich pri šanci Hoffmana brankár Pilár.

1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?