Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Barnsley ničí favoritov

Semifinále najstaršej pohárovej trofeje na svete, anglického FA Cupu bude bez najväčších favoritov. Štvrťfinále sa totiž stalo konečnou zastávkou pre Manchester Unitedi Chelsea Londýn.

LONDÝN, BRATISLAVA. Manchester mal semifinále FA Cupu na dosah. Na domácom trávniku hostil priemerný Port­smouth a mal prevahu. O prekvapujúcom víťazstve hostí z penalty rozhodol Sulley Muntair.

„O týždeň bude rozhodovať ďalší zápas, ako keby sa nič nestalo. Dnes si však svoju robotu neurobil poriadne," hodnotil výkon rozhodcu Atkinsona tréner ManU Ferguson. Narážal na situáciu zo 7. minúty, keď arbiter nenariadil penaltu za faul na Cristiana Ronalda.

V bráne Rio Ferdinand

Jediný gól padol do siete United v čase, keď stál v jeho bráne obranca Rio Ferdinand. Prvého brankára Van der Sara v polčase vystriedali a jeho ná­hradník Kuszczak videl červenú kartu.

„Rio si už túto pozíciu párkrát vyskúšal. Navyše bolo jasné, že v závere budeme potrebovať útočníkov, a tak sme dali do brány jeho," komentoval Ferguson.

Barnsley stále postrachom

Ďalšie prekvapenie sa zrodilo na ihrisku Barnsley. Domáci tím, ktorý v osemfinále oskalpoval Škrtelov Liverpool, si zgustol na ďalšom favoritovi. O víťazstve 1:0 nad Chelsea rozhodol v 66. minúte Kayode Odejayi. Londýnčania pritom nastúpili v kompletnej zostave. Po minulotýždňovej prehre vo finále Ligového pohára tak neuspejú ani v FA Cupe.

„Je to pre nás smutné, ale domácim musím zablahoželať. Víťazstvo si zaslúžili," povedal pre BBC tréner Chelsea Avram Grant. „V prvom polčase sme hrali zle. Po zmene strán sme sa zlepšili, ale paradoxne sme inkasovali."

Druholigové Barnsley bolo vo finále pohára naposledy v roku 1912. Vtedy trofej dokonca vyhralo.