Stále chceme Transpetrol

Minister už o možnosti odkúpiť späť akcie Transpetrolu rokoval ajs ruskou stranou,aj s americkými manažérmi.

Minister Jahnátek rokoval vo štvrtok s americkými manažérmi Yukosu. Tvrdí, že sa dohodli na krokoch vedúcich k spätnej kúpe akcií Transpetrolu.Minister Jahnátek rokoval vo štvrtok s americkými manažérmi Yukosu. Tvrdí, že sa dohodli na krokoch vedúcich k spätnej kúpe akcií Transpetrolu. (Zdroj: ČTK)

BRATISLAVA. Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek sa na štvrtkovom stretnutí dohodol s americkými manažérmi na ďalších krokoch v otázke spätného odkúpenia 49­percentného podielu Transpetrolu.

Minister sa stretol s americkými manažérmi Yukos Finance Bruceom Misamorom a Davidom Godfreyom. Yukos je holandskou dcérou skrachovaného Jukosu.

Minister Jahnátek potvrdil záujem slovenskej strany spätne odkúpiť akcie Transpetrolu.

„Obe strany sa dohodli na ďalších krokoch a postupoch,“ povedal hovorca ministra hospodárstva Branislav Zvara. Bližšie budúce kroky a postupy však po vzájomnej dohode s predstaviteľmi Yukos Finance nechcel konkretizovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ruská strana predbežne súhlasila s možnosťou spätného odkúpenia minoritného podielu spoločnosti Transpetrol Slovenskou republikou, povedal Zvara.

V súčasnosti je podľa rezortu hospodárstva veľmi dôležitá aj otázka konečnej ceny za podiel, ministerstvo hospodárstva však má podľa Zvaru pripravené aj alternatívy, ako prípadné odkúpenie spomínaného balíka akcií finančne kryť.

O kontrolu nad 49­per­centným podielom Transpetrolu sa súdne sporia Yukos Finance, kontrolovaný americkým manažmentom, a jeho materská firma, ruská skrachovaná spoločnosť Jukos.

V roku 2002 získala 49­per­centný balík akcií Traspetrolu firma Yukos Oil Company za 74 miliónov dolárov. Slovensko si ponechalo v prepravcovi ropy majoritný 51­percentný podiel.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  5. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  6. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  7. Probiotiká nie sú len na trávenie
  8. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 403
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 024
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 695
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 396
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 083
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 674
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 619
  8. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 1 582
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu