Trenčín – Martin 2:4, stav série 0:3

Trenčania nastúpili na zápas premotivovaní. A ich zviazanosť Martinčania nekompromisne trestali. Keď na začiatku druhej časti viedli už o tri góly, zdalo sa, že je po zápase.

Domácim paradoxne pomohla pri obrate hromadná bitka v polovici stretnutia. Po nej, aj vďaka dvom presilovkovým gólom, boli opäť v hre. V čase svojho najväčšieho tlaku však inkasovali z hokejky Töröka a hostia už záver zvládli. Zápas bol zbytočne nervózny, rozhodcovia udelili vyše dvesto trestných minút. Martin môže už dnes rozhodnúť o svojom postupe.

Góly: 29. Kollár (Fatyka), 40. Malinský (Kollár) - 6. Beran (Török, Vantroba), 14. Říha (Macho), 22. Koložváry (Džerinš, Říha), 49. Török (Říha, Macho). Pred 5750 divákmi rozhodovali J. Konc a Baluška, vylúčenia 15:17, navyše Pardavý, Homer, Hanzal, Křetinský po 5+DKZ, Kollár + 10 – Podstavek, Hriňa, Majeský, Dvořák po 5+DKZ, Beran +10, Markovič +1O, Džerinš +10, presilovky 2:0, oslabenia 0:1.

Tretiny: 0:2, 2:1, 0:1 Hviezdy zápasu: Lakosil – Říha – Kollár.

Trenčín: Hála - Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban, Homer, Křetinský, J. Mikuš - Hanzal, Kóňa, Nemec - Kútny, Húževka, Čacho - Pardavý, Kollár, Král - S. Saliji, Trochta, Haščák. Martin: Lakosil - Vantroba, Polák, Kolba, Ďatelinka, Majeský, Hriňa - Török, Beran, Podstavek - Džerinš, Macho, Říha - Trokan, Koložváry, Markovič.

Zvolen – Skalica 4:1, stav série 1:2

Zvolenu v úvode chýbala väčšia dravosť v prienikoch do útočného pásma. Až v 7. min išiel Cibuľa sám na Rybára, ktorý chytil. O pár sekúnd však vyrazil strelu Cebáka pred Krayzela, ktorý trafil odkrytú bránu. Domáci sa potom dali často vylučovať, na čo doplatili vyrovnávajúcim gólom sekundu po návrate Tureka z trestnej lavice. Skaličania mali pre zmenu v druhej tretine piatich hráčov na lavičke pri časomeračoch. Zvolen síce najskôr nevyužil 87-sekundovú hru 5:3, ale potom si dvomi gólmi v presilovkách urobil chuť a vytvoril si niekoľko šancí. V úvode poslednej tretiny doplatili Záhoráci na ďalšie vylúčenia. Najskôr spálil šancu Dlouhý, po ňom sa elegantne presadil Lipiansky. Keď boli hostia s piatimi hráčmi na ľade, dostávali sa pred Hudáčka. Najväčšiu šancu nevyužil Liščák.

Góly: 7. Krayzel (Cebák), 28. L. Čierny (Klouda), 35. Turek (Cebák, Babka), 48. Lipiansky (J. Čierny) - 18. Kocák (Školiak). Pred 6830 divákmi rozhodovali Jonák a Kubuš, vylúčenia 5:11, navyše Frühauf +10, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Tretiny: 1:1, 2:0, 1:0. Hviezdy zápasu: Cebák - Hudáček - Lipiansky.

Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork, Ďaloga - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Cibuľa - Hvila, Turek, Krayzel - Dubec, Jurík, Paciga. Skalica: Rybár - Vlk, Gründling, Ivičič, Beňa, Škadra, Šille, Škápik, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, Školiak, Liščák - Višňovský, Pašek, Hartmann - Šátek, Novák, Malík.