Žilina – Slovan 0:7, stav série 0:4

¶O víťazovi duelu i o prvom semifinalistovi nebolo od úvodu zápasu pochýb. Prvú šancu síce mala Žilina, no hostia za 92 sekúnd, gólmi Kokavca a Kapuša, položili základ víťazstva. Znížiť mohli Grman a Baláž, no v dobrých šanciach zaváhali. Po ukážkovej akc

ii Slovana poistil vedenie Sersen a domáci boli na kolenách. Majster v druhej časti potvrdil rolu favorita, keď Uram po vyšachovaní domácich zvýšil do prázdnej brány. Žilina mala šancu streliť gól po faule Kováčika na Kontšeka, ale domáci kapitán nepremenil trestné strieľanie. Slovan hral potom presilovku piatich proti trom, ktorú využil opäť Uram. V záverečnej časti už oba tímy mysleli viac na útok ako na obranu.

¶O víťazovi duelu i o prvom semifinalistovi nebolo od úvodu zápasu pochýb. Prvú šancu síce mala Žilina, no hostia za 92 sekúnd, gólmi Kokavca a Kapuša, položili základ víťazstva. Znížiť mohli Grman a Baláž, no v dobrých šanciach zaváhali. Po ukážkovej akcii Slovana poistil vedenie Sersen a domáci boli na kolenách. Majster v druhej časti potvrdil rolu favorita, keď Uram po vyšachovaní domácich zvýšil do prázdnej brány. Žilina mala šancu streliť gól po faule Kováčika na Kontšeka, ale domáci kapitán nepremenil trestné strieľanie. Slovan hral potom presilovku piatich proti trom, ktorú využil opäť Uram. V záverečnej časti už oba tímy mysleli viac na útok ako na obranu.

Góly: 4. Kokavec (Bališ), 5. Kapuš (Döme), 13. Sersen (Pištek, Hujsa), 31. Uram (Döme, Kapuš), 35. Uram (Kapuš, J. Kováčik), 55. Hančák (Hreus, Lažo), 60. Kropáč.

Pred 1995 divákmi rozhodovali Kubuš a Ország, vylúčení: 7:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Tretiny: 3:0, 2:0, 2:0. Hviezdy zápasu: Hovi – Uram – Kapuš.

Žilina: M. Laco - Kusovský, M. Grman, Pulpán, Kučný, Krčula, Kudrna, Krajčík, R. Svoboda - Baláž, P. Sivák, Kontšek - Pokrivčák, Stantien, Paroulek - Hajnik, R. Tvrdoň, Važan - Ivan, Sikorčin, Valášek. Slovan: Hovi - Sersen, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Huba, Bohunický, Bališ - Kuľha, Ľ. Pištek, Hujsa - Döme, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Kropáč - J. Sýkora, I. Baček, Kokavec.

Poprad – Košice 4:3 sn, v sérii 1:3

V štvrtom súboji medzi Popradom a Košicami predviedli oba tímy divákom výborný hokej.

Už v 2. min zaskočili hostia Poprad gólom Weissmanna. Domáci odpovedali Jarolínom, no šesť sekúnd pred sirénou si nedali pozor na Kmiťa a znovu prehrávali. Ako veľmi dôležitý sa ukázal moment v 28. minúte. Lipovský hodil hokejku a exekútor trestného strieľania René Jarolín chlandokrvne zavesil. Ešte na konci druhej časti dostal Poprad do vedenia Haščák, ktorého gólový zásah bol dlho i víťazný. V závere však za Košice vyrovnal Jendek a nasledovalo predĺženie. To gól neprinieslo a tak až nájazd Davida Turoňa rozhodol o tom, že sa séria sťahuje späť do Košíc.

Góly: 16. Jarolín (Bambúch), 28. Jarolín - trestné strieľanie, 37. Haščák (Slovák, Kasík), rozhodujúci nájazd: Turoň – 3. Weissmann (Miklík), 20. Kmiť (Jenčík, Javín), 60. Jendek (Kmiť).

Pred 4050 divákmi rozhodovali J. Konc a D. Konc, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Tretiny: 1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0. Hviezdy zápasu: Jarolín – Šimonovič – Jenčík.

Poprad: Šimonovič - Kasík, Bambúch, Dora, Fabian, Turoň, J. Brejčák, Jasovský - A. Kroták, Jarolín, Marcel Haščák - Jabrocký, Halaj, Martin Slovák - Buc, Lapšanský, Martin Segľa - Marcinko, Svitana, Ficko. Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, P. Mocek, Špelda - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Kmiť, Rudolf Huna - Michel Miklík, S. Gron, Weissmann - Bartánus, Ščurko, Valentín.