Trnavčania zahrali ukážkový prvý polčas

V Trnave prišlo vyše šesťtisíc divákov, v Nitre viac ako štyritisíc. Na oboch štadiónoch sa hralo dobre, fanúšikovia sa vyznamenali v dobrom.

Srb Borivoje Filipovič v trnavskom drese.Srb Borivoje Filipovič v trnavskom drese. (Zdroj: ČTK)

Srbskému futbalistovi Borivoje Filipovičovi po zápase Trnavčanov so Zlatými Moravcami odovzdali vlajku domoviny.

Až do zranenia najlepšieho hráča na ihrisku odmenili fanúšikovia zo severnej tribúny známi pod prezývkou Northside Patriots. Poďakovali tak za oduševnený výkon, na ktorý sú však u neho už zvyknutí.

Vylúčenie ich nerozhádzalo

V Trnave bolo v daždi vyše šesťtisíc divákov. V Nitre prišlo na Slovan viac ako štyritisíc. Pekné návštevy, rušné, ale korektné prostredia.

Nitrania sa férovo vyrovnali s vylúčením svojho hráča, Trnavčania odpustili svojim zahodené šance.

Tréner Zlatých Moraviec Ján Rosinský potvrdil, že úvodný tlak domácich jeho zverenci nezvládli. Chválil predovšetkým Trnavčana Mira Barčíka.

„Nedokázali sme ho ubrániť. On bol strojcom tlaku domá­cich. V prvom polčase sme vôbec nešli do kontier. Bola to otázka kontier a možno i silného protivetra.“

Chceli tretí gól

V druhej časti hrali Zlaté Moravce smelšie, Rosický však uznal zaslúžené víťazstvo Spartaka.

Trnavčania hrali v prvom polčase podľa predstáv trénera Josefa Mazuru. S výborným pohybom, nasadením i nápadmi.

„V druhom polčase, neviem čím to je, sme sa dostali do akéhosi útlmu a boli sme málo aktívni. Skutočne ale musím chlapcom poďakovať, že tá prvá polovica bola vynikajúca. Potrebovali dať tretí gól, aby sa to upokojilo a potom by už futbal išiel sám,“ povedal Mazura.

Trnava – Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

Góly

15. Filipovč 1:0 – pred pokutovým územím prebral ideálnu prihrávku od Barčíka, prudkou strelou prekonal Skácela,

32. Bernáth 2:0 - po osi Hruška – Barčík sa lopta dostala k Filipovičovi, ten prudko napálil z hranice pokutového územia, Skácel vyrazil pred seba a loptu za jeho chrbát poslal Bernáth.

Zostavy a fakty

Spartak: Vojáček - V. Pončák, Doležaj, T. Hanzel - Vaculík (63. P. Ďuriš), Kopúnek, Kopačka, Barčík, Hruška - Bernáth (90. Kožuch), Filipovič (73. M. Tomčák)

ViOn: J. Skácel - M. Bednář, Klabal, Choma, Minarčík - Hözl - M. Ondrejka (57. I. Bartoš), Juska, Ujlaky, Číž (46. Pelegríny) - Miroslav Tóth (84. Chren)

Pred 6150 divákmi rozhodoval Richtárik, žlté karty Ondrejka, Juska (obaja Zl. Moravce).

Postava zápasu

Útočník Spartaka so srbským pasom Borivoje Filipovič. Najprv sa zastrieľal, keď v hneď v druhej min jeho prudkú strelu vytlačil brankár Skácel na brvno. Jeho gól v 15. min upokojil Spartak. Aj druhý gól padol po prudkej strele Filipoviča zo 17 metrov.

Hlasy trénerov

Ján Rosinský, Zlaté Moravce: „V druhom polčase sme si dokázali vytvoriť i nejaké gólové príležitosti, ale na skorigovanie stavu to nestačilo. Súper vyhral zaslúžene.”

Josef Mazura (tréner Spartaka): „Som rád, že sme naviazali na to, ako sme skončili jesennú časť. V prvom polčase to bol z našej strany vynikajúci futbal. Z množstva šancí sme mohli vyťažiť ešte viac gólov.“

Štefan Horváth
Košice - Ružomberok 1:0 (1:0)

Góly

29. Jurčo 1:0 - ľavačkou z hranice šestnástky po spätnej prihrávke Bicáka z ľavej strany takmer od bránkovej čiary.

Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml. (55. R. Šimko) - J. Novák (67. Viazanko), Pavol Jurčo, Bicák (81. Milinkovič).

Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo, J. Novotný, Ďubek - Š. Zošák, Demeter, Macko (63. Pilár)

, Božok - M. Bakoš, Števko

Pred 1426 divákmi rozhodoval Trutz.

Žlté karty: Bašista, Milinkovič, Kaminský - Š. Zošák, M. Bakoš.

Červená karta: 85. M. Bakoš po druhej žltej karte.

Rozhodujúci moment

Pýta sa jediný gól stretnutia, ale prišiel pár sekúnd skôr. Začiatok gólovej akcie sa nezaslúžene neobjavil v žiadnom šote. Po faule na Bicáka tesne za polovicou ihriska faulovaný hráč takmer posediačky bleskovo prihral Majorošovi a vyštartoval po ľavej strane, Majoroš mu vzápätí vrátil prihrávku. Ukážkový príklad, čo dokáže moment prekvapenia.

Ján Kozák, Košice: „Hostia mali viac z hry, my zasa viac šancí. Z toľkých príležitostí, ktoré sme si vypracovali po brejkových situáciách, musíme streliť nejaký gól.“

Přemysl Bičovský, Ružomberok: „Košičania boli dôraznejší v šestnástke. Hrali sme pekný kombinačný futbal, no len medzi šestnástkami.“