Slovan chce do pohárovej Európy

Stabilizovaný káder tak musí postúpiť zo siedmeho na tretie miesto v tabuľke.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava, víťaz Pohára víťazov pohárov z r. 1969, chce opäť hrať medzi európskou elitou. „Dôsledne sme vyhodnotili jesennú časť futbalovej Corgoň ligy a na jar si dávame za cieľ opäť sa predstaviť vo futbalovej Európe,“ informoval prezident klubu Ľudovít Černák. V praxi to znamená získať účasť v UEFA-Intertoto Cupe alebo vybojovať si Pohár UEFA.

Tréner Boris Kitka k tomu dodal: „V zimnej príprave sme mali tri výjazdy mimo Bratislavy, ktorými sme reagovali na aktuálne počasie. Volili sme cestu ťažších súperov. Na každý post máme alternatívneho hráča. Potrebovali sme zvýšiť konkurenciu na to, aby sme sa mohli výkonnostne posunúť.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Optimista kapitán Martin Dobrotka: „Prvý krok k naplneniu nášho cieľa by sme chceli urobiť už v sobotu v Nitre.“

Pod Zobor sa chystajú aj fanúšikovia Slovana. „Na cestu belasým vlakom sa ich z fan­klubu „Belasá šlachta“ prihlásilo zatiaľ päťsto. Naším spoločným snažením však bude, aby sme opäť mali fanúšikov na celom Slovensku,“ dodal generálny riaditeľ Dušan Tittel.

Ten o plánovanej výstavbe nového šta­dióna na mieste doterajšieho uviedol: „V teréne prebiehajú geodetické práce. Architekti pripravujú definitívnu podobu štadióna. Ak sa podarí vybaviť množstvo povolení, s búracími prácami by začal investor na jeseň, s výstavbou na jar 2009.“

Na súpiske zatiaľ nie je obranca Stanislav Angelovič, ktorý sa po návrate z Izraela nevrátil do Senca, a za Slovan ešte súťažne nemôže hrať. „Zostávam však v Slovane. Vedenie mi umožnilo, že zvyšné tri mesiace môžem naďalej trénovať, odohrať aj prípravné zápasy, chodiť na ligové duely,“ povedal pre SME Angelovič.

SkryťVypnúť reklamu

Slovanistické fakty

Káder, brankári: Kiss, Mucha st., Rodinger, obrancovia: Cseh, Hanek, Dobrotka, Švestka, Kosmeľ, Janek, Struhár, Szabó, stredopoliari: Serrano, Sedlák, Černák, Ibragimov, Slovák, Breznaník, Mojský, Nemček, Ižvolt, útočníci: Králík, Meszároš, Sylvestr, Masaryk.

Zmeny, prišli: Rodinger (Michalovce), Serrano (Arg.), Černák (Zl. Moravce), Králík (Ružomberok, odišli: Viskup (Michalovce - prestup), Tomovčík (Trebišov - hosť.), Poliaček (Prievidza hosť), Chlebek (Třinec - prestup), Gottwald (Podbrezová - prestup).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 324
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 855
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 688
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 201
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 641
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 422
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 732
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 570
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu