Aj kone sa strieľajú, aj ženy sú ľudia

Z kníh, o ktorých bude reč, sa asi nestanú bestsellery, ale trochu pozornosti pripútajú. Práve sa dostali do užšieho výberu pre cenu Najčudnejší názov knihy.

Z kníh, o ktorých bude reč, sa asi nestanú bestsellery, ale trochu pozornosti pripútajú. Práve sa dostali do užšieho výberu pre cenu Najčudnejší názov knihy.

„Týrala ma pygmejská včelia kráľovná" rozpráva príbeh fiktívneho amerického letca v Druhej svetovej vojne, ktorý sa dostane do zajatia v džungli. Väzniteľov vedie sadistická pygmejka.

Pokračovanie príbehu sa nedostalo do užšieho výberu - volá sa „Poď, žena, urob niečo hnusné". Podľa agentúry Reuters názvu každý rozumie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Názvy „Ako napísať knihu o tom, ako napísať knihu" a „Všetko o syre" sú tiež jasné. „Významní ľudia Essexu, počnúc kráľom Knutom" ponúka miestnym obyvateľom pablesky slávy uplynulých 1000 rokov.

SkryťVypnúť reklamu

Vyššie uvedené názvy sa snáď nikoho príliš nedotkli, nasledujú však dva kontroverzné: „Ak sa chcete rozísť, odkráčajte!" a „Sú ženy ľudské bytosti? - a iné medzinárodné otázky".

Horace Bent z nakladateľstva The Bookseller, ktoré prišlo s nápadom oceniť najčudnejší názov, hovorí: „Knihy sú čoraz viac iba biznis. Bál som sa, že vtipné názvy sa minuli - našťastie zbytočne. Čudáctvu sa darí. Vybrať šesť titulov bol náročný a nejednoznačný proces."

Niektoré dobré názvy sa do užšieho výberu nedostali, napríklad „Kresliť alebo maľovať málo mŕtvych" a „Zašlá sláva: Drevené prilby aljašských mornárov". Možno budú o rok šťastnejšie.

Literárni nadšenci, ktorí sa chcú zúčastniť na hlasovaní, nech navštívia stránku www.thebookseller.com. Víťaza vyhlásia 28. marca

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 537
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 220
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 703
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 936
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 953
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 907
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 815
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 463
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu